REKLAMA

Wnętrze skazane na sukces

ps | 04 maj 2015 15:49 0

Czy projekt wnętrza komercyjnego oddziałuje na jego klientów? Czy wystrój może być częścią składową komercyjnego sukcesu? Na te tematy rozmawiamy z projektantką Dorotą Chmielnicką, właścicielką biura projektowego WiD studio Wnętrze i Detal.

Czy w Pani opinii fachowy projekt i wystrój mogą przyczynić się do sukcesu lokalu komercyjnego?

Zdecydowanie tak. Liczne przykłady potwierdzają, że za dobrze prosperującą usługą komercyjną stoi przemyślany i konsekwentnie zrealizowany projekt, zarówno architektoniczny jak i wnętrzarski. Oczywiście sam projekt to nie wszystko, należy pamiętać również o lokalizacji, działaniach reklamowych i wielu innych czynnikach; tym niemniej dobrze zaprojektowane wnętrze jest zawsze jedną ze składowych sukcesu, a w niektórych branżach – np. gastronomicznej czy rozrywkowej – jest czynnikiem kluczowym.

Wśród Pani prac znajduje się także pomysł na wnętrze kawiarni Wedel. Proszę powiedzieć coś więcej o tym projekcie.

Projekt był pracą konkursową i miał spełnić oczekiwania szerokiej grupy odbiorców. We wnętrzu zastosowano podział na strefy: sklepową, przeznaczoną do szybkich zakupów na wynos, kawiarnianą z możliwością zamówienia i konsumpcji na miejscu, bawialnię przeznaczoną dla dzieci, wydzieloną salę zamkniętą do organizacji imprez i spotkań biznesowych, jak również strefę sanitarną i zaplecze gastronomiczne. Ważne było stworzenie wnętrza klimatycznego, eleganckiego i przestronnego, pozwalającego na zrobienie sobie przerwy w codziennych zajęciach i odprężenie się. Wystrój został oparty na materiałach naturalnych i dobrze zaprojektowanych, wygodnych meblach. Całości dopełniało ciekawe oświetlenie, lada podawcza nawiązująca do filiżanki czekolady i kapsuła multimedialna pobudzająca zmysły (wzrok, zapach, smak).

Co to zatem znaczy dobrze zaprojektowane wnętrze publiczne?

Dla mnie to przestrzeń zdefiniowana (jak biuro, wnętrze komercyjne, urząd…), zaprojektowana w taki sposób, aby uwzględniała potrzeby wszystkich jej użytkowników. Idąc o krok dalej - dobry projekt na etapie jego tworzenia przewiduje, jakie trudności mogą wystąpić podczas użytkowania i stara się je wyeliminować.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!