Dodatki i elementy dekoracyjne we wnętrzach industrialnych, powinny nawiązywać do ich nowoczesnego charakteru. Dobrze odnajdą się tu masywne lampy z grubej blachy, ozdoby ze stali nierdzewnej lub aluminium. Styl industrialny wykorzystuje możliwości wizualne, jakie dają naturalne surowce - zarówno beton, szkło, jak i różne rodzaje kamienia. Jako wykończenie ściany - piękną i charakterystyczną ozdobą, będą wszelkiego rodzaju cegiełki. Prym jednak w takich wnętrzach wiedzie wspomniany beton, który idealnie komponuje się ze szkłem.
Modna czerń
W obszernych wnętrzach prezentujących stylistykę industrialna doskonale prezentuje się kolor czarny, który stosować można z rozmachem bez obaw o optyczne zmniejszenie powierzchni. Lakierowane fronty szafek o głęboko czarnej barwie podkreślają nowoczesny charakter wnętrza i stanowić będą mocny akcent dodający mu wyrazistości. Powierzchnia tego rodzaju rozprasza światło, dodając surowej aranżacji dynamiki i blasku. Migotliwe i gładkie powierzchnie o czarnej barwie dobrze wyglądają zestawione z elementami wykończenia o kontrastowej fakturze, np. chropowatymi betonowymi ścianami lub kamiennymi posadzkami. Ich chłodna kolorystyka oraz surowy wygląd doskonale łączy się z głęboką czernią tworząc wyważoną i spójną kompozycję.
Elementem, który ociepli tak zaaranżowane postindustrialne wnętrze może być naturalne drewno. Masywne, lite bale wkomponowane w czarne elementy wyposażenia równoważą je kolorystycznie i wprowadzają harmonię do wnętrza sprawiając, że będzie się ono wydawać bardziej przytulne.
-
Przestrzeń jest słowem-kluczem
Anna Poprawska, dekoratorka wnętrzWiele elementów aranżacji można stworzyć samemu – wykonując stolik z palet przemysłowych i tafli szkła, siedzisko ze starej skrzyni oraz kilku poduszek, abażury z metalowych drutów lub przemalowując wiekowy, żeliwny kaloryfer na czarno. Rury, przewody, wzmocnienia dachu, stalowe szyny oraz ceglane słupy to dla miłośników wnętrz poprzemysłowych cenne dekoracje, które należy wyeksponować i w miarę możliwości wykorzystać jako część aranżacji. Nie wymieniajmy też starych, obrotowych włączników światła wykonanych z bakelitu, a zamiast poszukiwać drogiego oświetlenia, zdecydujmy się na prostą lub ozdobną żarówkę w minimalistycznej, zwykłej oprawce, zawieszoną na grubym kablu.
- styl industrialny
- Archiconnect.pl
- wnętrze w stylu industrialnym
- Anna Poprawska
- styl industrialny we wnętrzach
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!