REKLAMA

Wnętrze w stylu loft: projekt małego domu ze Śląska

| 13 kwi 2017 10:27 0
Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Stworzenie wnętrza, które sprosta różnym zadaniom było głównym założeniem projektu. W efekcie powstała przestrzeń idealna na romantyczny wieczór we dwoje, spotkanie z przyjaciółmi czy niczym nieskrępowane dziecięce zabawy.

Wszystko dzięki otwarciu strefy dziennej, w której bez wprowadzania kategorycznych podziałów wyodrębniono salon oraz kuchnię z jadalnią, która stała się idealnym tłem dla wszelkich aktywności. Chociaż kuchnia stanowi sporą część przestrzeni dziennej, to udało się ją z powodzeniem wpleść w aranżację strefy wypoczynkowej. Urocza jadalnia z tapicerowanym siedziskiem, stanowiąca integralną część zabudowy kuchennej subtelnie sygnalizuje salonowy charakter także tej przestrzeni. Z kolei loftowe dodatki i kolorystyczne akcenty stanowią wyraźne nawiązanie do stylistyki salonu. Prosta, nowoczesna forma zabudowy kuchennej i kolory zbieżne z kolorystyką ścian sprawiają, że jest ona neutralna wobec aranżacji salonu, a strefy robocze pozostają niemal niewidoczne.

Mocnym akcentem z kolei jest ściana pomalowana czarną farbą tablicową. Znajdująca się w tym miejscu zabudowa meblowa, która mieści od strony kuchni wysoki słupek z lodówką do zabudowy, od strony korytarza szafę ma jeszcze jedno ważne zadanie. Odcina bowiem kuchnię od korytarza. Z pomocą tego praktycznego mebla udało się „wydobyć” strefę dzienną wyznaczając jej ramy w przestrzeni parteru. Linię graniczną oznaczono bardzo wyraźnie czarną tablicówką. Doskonale widoczna z każdego miejsca z powodzeniem pełni rolę domowej tablicy informacyjnej. Można tutaj zostawić wiadomość albo... czułe wyznanie.

Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk, Pracownia Architektoniczna Uszok

Zobacz wszystkie zdjęcia małego domu dla rodziny

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!