REKLAMA

Wyjątkowy projekt lamp z błony termonapinalnej.

Redakcja Propertydesign.pl | 26 paź 2016 12:41 0
Fot. materiały prasowe

Projektantka Alicja Nawracaj-Szramowiat zaprojektowała lampy Allow - zupełnie nowe spojrzenie na nowoczesne oświetlenie do domów i wnętrz komercyjnych.

Alicja Nawracaj-Szramowiat, opowiadając o powstawaniu koncepcji Allow, przywołała swoje architektoniczne doświadczenia związane z tworzeniem lamp na indywidualne zamówienia inwestorów. Szkło, choć od wieków stosowane do tworzenia opraw świetlnych, jest ciężkie, kosztowne i ma ograniczone możliwości formowania. Przyszedł więc czas na poszukiwanie innych materiałów i nowych perspektyw.

Błona termonapinalna, z której wykonana jest Allow, charakteryzuje się lekkością, elastycznością i efektownie rozprasza światło. Pozwala zawieszać oprawę w dowolnej pozycji, bez specjalnych konstrukcji i zawiesi.

Ważnymi cechami błony termonapinalnej są także podwyższona ogniotrwałość oraz oporność na działanie wody i substancji chemicznych. Jest łatwa do czyszczenia i jednocześnie antystatyczna. Jeśli w jej powierzchni wykonamy mikroperforację, zyskuje ona właściwości dźwiękochłonne, które sprawdzą się we wnętrzach publicznych – ciekawy pomysł na przestrzeń typu open space.

CZYTAJ WIĘCEJ

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!