REKLAMA

Zainspiruj się Schattdecorem

Źródło: Schattdecor | 24 paź 2014 10:24 0

Wzornictwo meblowe ulega ciągłym modyfikacjom, wpisując się w określone, szeroko pojęte trendy i globalne mody. Firma Schattdecor, jako doświadczony producent dekorów i folii finish, nie tylko podąża za tymi trendami, ale też je kreuje.

W  świecie meblowych inspiracji cały czas króluje natura. Dla firmy Schattdecor, producenta papierów dekoracyjnych oraz folii meblowych, oznacza to dążenie do jak najwierniejszego jej odzwierciedlenia w projektowanych wzorach.

Najnowsze technologie pozwalają na tworzenie dekorów z optycznym efektem trójwymiarowości oraz z efektami dotykowymi (haptycznymi). Bielone struktury sosny () czy modrzewia () oraz jasne wzory () doskonale korespondują ze skandynawskim stylem wiejskim, gdzie łączy się wysoką jakość, zrównoważony design z ideą nowoczesnego stylu życia.

Ważnym trendem jest dążenie do indywidualizacji wnętrza. Trend ten odzwierciedla pragnienie ożywienia codzienności poprzez niekonwencjonalne rozwiązania jak np. łączenie wyrazistych mocnych dębów ze świeżą, odważną kolorystyką wzorów jednobarwnych – Uni.

Otwartość na nowe rozwiązania prowadzi często do łączenia ponadczasowej jakości, starych wartości z nowoczesnością. Stąd powrót mody na ciemne wybarwienia np. orzecha (), które nadają całości wyrazu stonowanej elegancji.

Mix and Match

Najbardziej widoczna tendencja trendowa, którą można było zaobserwować już podczas kwietniowych targów meblowych w Mediolanie określana jest mianem Mix and Match. W miejsce kilku dominujących trendów pojawiają się obecnie różnorodne kierunki stylowe, których ważną cechą wspólną jest dalsza personalizacja wnętrza.

Schattdecor chcąc ułatwić swoim odbiorcom wybór, proponuje pomoc w analizie oraz wyborze trendów. W październiku br. ukazała się nowa książka trendowa „Przewodnik po trendach i wzornictwie 2014/2015”, w której Schattdecor prezentuje najnowsze trendy królujące w świecie dekorów meblowych: PROGRESS is now!, POETRY rocks!, COMFORT is yours! oraz  powiązane z nimi nowości wzornicze.

W dzisiejszych czasach klienci mają trudny wybór. Wynika to z mnogości kierunków i tendencji. Stawia się na indywidualizację wnętrza i podkreślenie osobowości odbiorcy. Dozwolone jest tworzenie własnych kolaży mieszkalnych i łączenie różnych stylów podkreśla Claudia Küchen, kierownik Działu Designu w centrali firmy Schattdecor AG.

  • Smartfoil Evo

    Największym wydarzeniem tegorocznej jesieni w Schattdecor jest poszerzenie oferty produktowej o nową folię finish – Smartfoil Evo. Nową folię  wyróżnia naturalność  uzyskana poprzez efekty optyczne i haptyczne oraz poprzez udoskonalenie właściwości mechanicznych produktu. Jako lider w produkcji folii Schattdecor błyskawicznie reaguje na wymagania rynku w zakresie efektów synchronicznych oraz optyki mat-połysk.Smartfoil Evo wytwarzana jest w Schattdecor Tarnowo Podgórne na maszynie PMD42 w systemie online obejmującym druk i lakierowanie  metodą ESH, do maksymalnej szerokości 2750 mm. Produkt ten jest wynikiem bardzo intensywnej pracy specjalistów z Polski i Niemiec.

Digital Visions by Schattdecor

Zadruk cyfrowy zdobywa coraz większe uznanie w obszarze dekorowania powierzchni płyt drewnopochodnych. Coraz lepsza jakość i coraz szersze pola zastosowania powodują, że odgrywa on ważną rolę w ofercie firmy Schattdecor. Rozwój technologiczny w obszarze zadruków cyfrowych sprawia, że optyka wzorów jest bardzo ciekawa.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!