REKLAMA

Zobacz, jak urządzono eleganckie mieszkanie nad morzem

| 14 lis 2016 15:40 0
Salon stanowi jedną całość z niewielką, nowoczesną kuchnią oraz jadalnią. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Adam Ościłowski, panadam.pl.

46-metrowe mieszkanie z widokiem na morze to efekt współpracy projektanta Arkadiusza Grzędzickiego z inwestorką – aktywną, energiczną i pełną życia osobą.

Znajdujący się w Gdańsku apartament został kupiony pod kątem wynajmu. Jego projekt musiał więc spełniać określone, specyficzne wymagania. Zależało nam na dużej przestrzeni, małej liczbie mebli, dodatków, a przede wszystkim na neutralnym charakterze aranżacji – wyjaśnia Arkadiusz Grzędzicki. Apartament miał być przytulny i ciepły w odbiorze, w nowoczesnym wydaniu, ale z klasycznymi elementami.

Projektant i inwestorka wspólnie podjęli decyzję, aby przy projekcie wnętrza skorzystać z inspiracji elegancką i stylową francuską kamienicą. Mamy tu więc delikatne sztukaterie w bardzo nowoczesnym wydaniu, pikowania i przeszycia, wyszukane materiały wykończeniowe, subtelne detale i klasyczne, jasne kolory. Ważnym elementem tego projektu były szafy i schowki, które musiały być bardzo pojemne – dodaje Arek Grzędzicki. Dlatego zaprojektowałem dużą bezuchwytową szafę łączącą korytarz z salonem. Mebel stanowi ascetyczną lśniącą bryłę, jakby wstawioną z góry w plan mieszkania.

Eleganckie i wyrafinowane wnętrze nie sprawia wrażenia bezosobowego – dzięki francuskim inspiracjom zwraca uwagę stylem, luksusowym wyposażeniem, a przede wszystkim detalami. Jednym z nich jest na pewno piękna tapeta na wprost wejścia do mieszkania, połączona z lamperią z dekoracyjnymi listwami. Kolejnym – ażurowe panele w salonie, wykonane z płyty MDF, dodatkowo podkreślone oświetleniem sufitowym. Warto zwrócić uwagę na kanapę i sofę w rzadko spotykanym (a szkoda!) turkusowym kolorze – w duecie z „koronkowym” pufem dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wisząca lampa Bloom marki Kartell podkreśla subtelną, pełną wdzięku aranżację.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ I GALERIE ZDJĘĆ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!