REKLAMA

Zobacz, jak urządzono mieszkanie w Słowenii

| 24 sty 2017 12:00 0

Mieszkanie pokazowe w nowoczesnym kompleksie Situla, zlokalizowanym w samym centrum Słoweńskiej metropolii, jest czymś więcej niż tylko kolejnym ładnym wnętrzem. W jego aranżacji odczuwalne są inspiracje zarówno wielkomiejskim zgiełkiem, jak i sztuką Dalekiego Wschodu.

Całość mieszkania rozplanowano wzdłuż dwóch ciągów komunikacyjnych. Jednym z nich jest tradycyjny korytarz, poprowadzony od wejścia do wnętrza, wzdłuż wszystkich jego pokoi. Drugą ścieżką komunikacji we wnętrzu jest elegancki taras, zainspirowany estetyką japońskich ogrodów. Piękne atrium połączono bowiem bezpośrednio z otwartą strefą dzienną oraz trzema sypialniami, urządzonymi w rzędzie jedna za drugą.

Wspólna przestrzeń otwartej strefy dziennej jest sercem całego domu i mieści w sobie: kuchnię z półwyspem, który pełni funkcję stołu jadalnianego oraz salon z obszerną biblioteczką. Od przedpokoju, otwartą przestrzeń oddzielono efektownym przepierzeniem, wykonanym z kortenu, które wpisuje się w surową stylistykę wnętrza.

Ścianę w przedpokoju pokryto tapetą z motywem lasu, zaznaczającym delikatnie przejście pomiędzy strefą dzienną, a zaczynającą się dalej, strefą prywatną. Tworzą ją trzy sypialnie, dwie duże łazienki oraz pojemne szafy, wzdłuż ścian przedpokoju.

Projekt: Biuro Architektoniczne GAO Arhitekti.

Zdjęcia: Miran Kambic.

ZOBACZ CAŁY ARTYKUŁ ORAZ ZDJĘCIA

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!