REKLAMA

Zrób analizę wnętrza swojego domu – 5 kroków

| 28 cze 2016 09:15 0

Dom powinien równać kroku Twojej egzystencji, rozwojowi, żeby żyć w pełnej harmonii i szczęściu. Design Coach Maciejka Peszyńska-Drews radzi jak zmienić coś w swoim domu tu i teraz.

Przeprowadź analizę w pięciu krokach, a obiecuję, że poczujesz energię i znajdziesz pomysły na to, co i jak zmienić w swoim domu.

KROK 1: POTRZEBA

Czego TY potrzebujesz?

Namawiam Cię do nieco egoistycznego postawienia na siebie. Zastanów się czego naprawdę TY potrzebujesz dla siebie? Nie, bo rodzice uważają, co dla Ciebie najlepsze, bo mąż wie lepiej czego potrzebujesz, bo robisz to dla swoich dzieci, albo słuchasz przyjaciółki, która zna Cię przecież jak nikt inny. W odrobinie zdrowego egoizmu nie ma nic złego. Zastanów się:

Co TY czujesz? Czego TOBIE potrzeba do szczęścia?

Nie każdy potrzebuje luksusów. Nie każdy musi lubić styl industrialny, skandynawski, bieloną cegłę, szare ściany albo niewymuszoną prowansalską elegancję. Nie dla każdego miarą sukcesu jest ilość posiadanych metrów kwadratowych ani dzielnica, w której się mieszka. Każdy jest unikalny. Ma prawo do własnego zdania. Odkryj je w sobie: co podobało Ci się od zawsze, o czym marzyłaś, żeby mieć od dziecka, a nadal nie masz z jakichś przyczyn, bo obawiasz się opinii innych? Może masz słabość do jakiegoś stylu, kolorów, które świat uzna za obciachowe, niemodne? Kiedy rozmawiam ze swoimi klientkami na początku współpracy, często słyszę takie historie o przykurzonych marzeniach, które my same deprecjonujemy. Nie rób tego, miej odwagę krzyknąć co Tobie w duszy gra!

KROK 2: MOTYWACJA

Dlaczego tego potrzebujesz?

Budzi się Twoja świadomość? Wiesz już, o co TOBIE chodzi? To teraz pomyśl dlaczego? Czyli jakie przekonania i emocje Tobą kierują? Przeanalizuj swoje motywacje i argumenty, to pozwoli Ci ugruntować i potwierdzić pomysły, które odnalazłaś jako swoje własne. Wypisz je na kartce, żeby nie uciekły, nabrały mocy, stanowiły dokument dla Ciebie samej. Zastanów się:

Co stanie się, jeśli nie zmienisz niczego przez następny rok? Jak będziesz się czuć jeśli wszystko zostanie tak, jak jest? Jaki wpływ będzie to miało na twoje życie, jeśli niczego nie zmienisz? Zapisz odpowiedzi. Powinny pomóc Ci w podtrzymaniu motywacji

KROK 3: ANALIZA

Co Cię powstrzymało dotychczas w realizacji Twoich marzeń?

To teraz czas na rachunek sumienia, czemu to co dla Ciebie ważne nie wydarzyło się dotychczas? Tłumaczymy się brakiem czasu albo środków. Czasem także brakiem pomysłów albo ich nadmiarem. To jednak na ogół zasłona dymna, prawda tkwi w tym, że boimy się zmian, bo może nie wyjdzie, nie spodoba się rodzinie, źle zainwestujemy. A jeśli jeszcze raz zastanowisz się nad tym, dlaczego dotychczas nie wprowadziłaś zmian? W moim przypadku była to pułapka oczekiwań na wielki remont rozbudowy domu, na który nadal jesteśmy bez szans, a ja nie chciałam ruszyć wcześniej z malowaniem, przemeblowaniem, zmianą aranżacji. Kiedyś więc stanęłam przed faktami twarzą w twarz i postanowiłam przełamać tę passę.Uzmysłowienie sobie co faktycznie stoi na przeszkodzie realizacji naszych marzeń jest mocno oczyszczające. Dziś zmieniam swoje wnętrze krok po kroku i wiesz co, dochodzę do wniosku, że rozbudowa domu nie będzie mi wcale do szczęścia potrzebna. A ten plan powstrzymywał mnie przed działaniem przez kilka lat. A jak jest u Ciebie?

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!