REKLAMA

Biurowiec Zefir - zobacz co czyni go oryginalnym

Redakcja Propertydesign.pl | 03 sie 2016 10:06 0
Wizualizacja biurowca Zefir, który stanowi pierwszy etap inwestycji Pomerania Office Park, fot. materiały prasowe.

Swój unikatowy wygląd zawdzięcza połączeniu nowoczesności z tradycyjnymi elementami architektury zabytkowego Śródmieścia, dynamicznie rewitalizowanej i na nowo odkrywanej części Gdańska.

Biurowiec Zefir, który stanowi pierwszy etap inwestycji Pomerania Office Park, to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków komercyjnych realizowanych w Trójmieście - uważa Krzysztof Paul, prezes zarządu, Unimor Development.

- Mimo zastosowania wielu zaawansowanych technologii, przy projektowaniu budynku położyliśmy szczególny nacisk na zachowanie w jego elewacji elementów nawiązujących do historycznej zabudowy tego rejonu Gdańska – m.in. dawnych koszar wojskowych, zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie - zauważa Krzysztof Paul i dodaje, że kolejnym elementem stanowiącym o wyjątkowości obiektu są tarasy widokowe, zlokalizowane na jego dachu. - Architekci z pracowni A-Plan bis, dostrzegając potencjał lokalizacji biurowca, zaaranżowali na dachu budynku strefę relaksu, z której roztacza się wyjątkowy widok na Starówkę Gdańska oraz kanał Motławy - nadmienia Paul.

Atutem przestrzeni biurowych Zefira jest także wysokość kondygnacji. - Ma ponad 4,5 m, czyli znacznie przewyższająca standardy oferowane w innych obiektach zarówno w aglomeracji trójmiejskiej, jak i całym kraju - zauważa prezes zarządu Unimor Development.

Zdaniem prezesa, bardzo interesującym rozwiązaniem architektonicznym jest także zaaranżowanie dwukondygnacyjnego holu wejściowego, który podnosi komfort użytkowania oraz prestiż obiektu.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ I ZOBACZ ZDJĘCIA BIUROWCA ZEFIR

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!