REKLAMA

Apartamenty butikowe - propozycja dla indywidualistów

Redakcja Archiconnect.pl | 26 cze 2018 10:03 0

Apartamenty butikowe to nie tylko pomysł na aranżację przestrzeni. To określony styl życia, który uwielbiają indywidualiści. Nowa inwestycja powstaje na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu.

Apartamenty butikowe Zyndrama zaprojektowała Autorska Pracownia Architektoniczna Hubka. Element rozpoznawczy wnętrz to duże przeszklenia i narożnikowe okna, z których roztacza się widok na Odrę i Stare Miasto. We wnętrzach zrezygnowano ze ścian działowych, tak by optycznie powiększyć przestrzeń. Poszczególne strefy wyznaczają meble i oświetlenie, dzięki czemu apartament ma wyraźny podział na część dzienną i nocną. Salon zaprojektowano jako przestrzeń do relaksu. Centralnym miejscem jest tu kominek, który nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Komfortowe meble sprzyjają spotkaniom towarzyskim.

Kuchnia została pomyślana jako elegancka, ale przy tym funkcjonalna przestrzeń. Biel zostaje przełamana przez kafle imitujące cegłę na ścianach. Zabudowa zapewnia optymalne ilości miejsca do przechowywania, a przy tym nie zakłóca estetyki. Klamrą spajającą jest biała lub naturalna podłoga.

Do apartamentów prowadzą niemal trzymetrowe drzwi wejściowe oraz lobby o wysokości ponad czterech metrów, wyłożone włoskimi płytami gresowymi. Ciekawy kontrast wprowadzą ściany pokryte metalizowaną farbą, dużymi lustrami i dębowymi płytkami. Uwagę przykuwają dodatki – błękitna sofa w stylu retro, a także drzewko, które nawiązuje do zieleni Kępy Mieszczańskiej. Eleganckie klatki schodowe wykończone będą gresem i fornirem, a cokoły stalą nierdzewną. Do każdej kondygnacji dotrze cichobieżna winda.

Na terenie inwestycji deweloper planuje też zaaranżować zamknięty zieleniec. Powstaną tutaj nastrojowe alejki otoczone kwiatami i krzewami. Nie zabraknie stylowego oświetlenia, które delikatnie podkreśli architekturę budynku.

Zobacz też: Mikroapartamenty - jak urządzić ilkanaście metrów kwadratowych

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!