REKLAMA

Betonowy design wokół domu - zobacz ciekawe kolekcje płyt

Redakcja Archiconnect.pl | 22 lip 2019 11:22 0

Beton już dawno przestał być „nudnym” materiałem. Dziś przy projektowaniu kostek i płyt betonowych stawia się na bogate wzornictwo, różnorodność faktur oraz kolorów. Dzięki rozwiniętej technologii produkcji są one bardzo zbliżone wyglądem do naturalnych materiałów. Czasem na pierwszy rzut oka bardzo trudno je odróżnić od kamienia czy drewna.

Gdy w pobliżu naszego domu chcemy stworzyć nowoczesne otoczenie pasujące stylem do jego wnętrza i architektury, warto sięgnąć po beton. Żaden z materiałów nie jest tak uniwersalny i tak dobrze nie pasuje do szkła i stali. Liczba deseni, wzorów, kolorów i kształtów jest olbrzymia. W nowoczesnej architekturze często stawia się na ekologię i naturalne materiały. Są one jednak droższe niż ich betonowe odpowiedniki, a do tego trudniejsze w utrzymaniu – podkreśla Wojciech Średniawa, Główny Projektant z Polbruk S.A.

Zobacz też: Parterowy dom jednorodzinny - nowoczesny i funkcjonalny

 

Drewno z powodzeniem możemy zastąpić płytami Polbruk Lira. Kształtem i wyglądem przypomina ona typową deskę – jest prostokątna oraz posiada charakterystyczne dla drewna spękania, słoje, sęki oraz fakturę. Jeszcze bardziej ekskluzywnie prezentuje się Forest o drukowanej fakturze. Występuje ona w niezwykle modnych kolorach postarzanego drewna (Nordic White) oraz brązowej dębiny (Oak Brown).

Jeśli zależy nam na bardziej industrialnym charakterze przestrzeni wokół naszego nowoczesnego domu, warto zwrócić uwagę na ażurową płytę Extrano. To, co sprawia, że jest ona ciekawym rozwiązaniem, to regularne otwory przywodzące na myśl swoim wyglądem pasy na futrze tygrysa lub kubistyczne kłosy zboża. W większych założeniach architektonicznych, takich jak place czy podjazdy stworzona z niej nawierzchnia przypomina z kolei pokład statku kosmicznego.

To też Cię zainteresuje: Dom atrialny - zapewnia prywatność i kontakt z naturą

 

Równie ciekawym i futurystycznym rozwiązaniem są nawierzchnie betonowe z dodatkiem luminoforów. Absorbują one za dnia światło dzienne, żeby po zapadnięciu zmroku emitować przyjemną niebieską poświatę. O uniwersalności betonowych kostek i płyt świadczy nie tylko ich design, ale również zróżnicowana grubość. Z ich pomocą możemy zbudować nawierzchnię alejek, tarasów, deptaków, ale również podjazd do garażu – dodaje Wojciech Średniawa. Stwarza to olbrzymie możliwości aranżacyjne, które możemy uzupełnić o detale i małą architekturę.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!