REKLAMA

Biurowiec International House - ekologia w parze z designem

Redakcja Archiconnect.pl | 16 lip 2018 11:52 0

W nowej dzielnicy biurowej Sydney, Barangaroo, postał unikatowy budynek spełniający najwyższe standardy zielonego budownictwa. International House to znakomity przykład innowacyjnego projektowania: sześciopiętrowy biurowiec wykonano w dużej mierze z drewna.

Do stworzenia biurowca wykorzystano aż 2 tys. m3 drewna laminowanego krzyżowo i 950 m3 klejonego laminowanego drewna – zarówno ściętego, jak i poddanego wcześniej recyklingowi. Z drewna powstały podłogi, kolumny, ściany, sufity, szyby wind, klatki schodowe i nie tylko. Unikatowe jest także wnętrze budynku, w którym zrezygnowano z wielu materiałów wykończeniowych: systemy rur, klimatyzacji i inne widoczne są gołym okiem.

Była to nie tylko świadoma decyzja o wartości estetycznej, nadająca International House unikatowego charakteru. Wybór materiałów i rezygnacja z warstw wykończenia miały wpływ na ekologiczność budynku. Zastosowanie drewna wpływa też na lepszą atmosferę pracy.

Budynek przemysłowy jak kwiat gruszy - zobacz oryginalny projekt

Na miejscu budowy pracowali m.in. eksperci Geberit – z ich pomocą hydraulicy zamontowali system rur kanalizacyjnych HDPE. Z kolei wodę z dachu odprowadzać będzie sprawdzony system Geberit Pluvia. Dzięki temu technologie Geberit przyczyniły się do powstania obiektu, który może wpłynąć na standardy budownictwa biurowego na całym świecie.

Barangaroo to największy projekt urbanistyczny w Sydney od czasu Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku. Na 22 hektarach powstaną powierzchnie biurowe, handlowe, hotele, restauracje i centra rekreacyjne. Częścią Barangaroo został International House.

Metamorfoza Novotel Poznań Centrum - udany eksperyment

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!