REKLAMA

Cichy, jasny i ciepły dom - zadbaj komfort mieszkańców

Redakcja Archiconnect.pl | 07 sie 2019 10:39 0

W powstających coraz częściej budynkach niskoenergetycznych i pasywnych nadrzędnym celem jest zadbanie o ograniczenie zużycia energii. Jak oceniają przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, komfort mieszkańców jest zazwyczaj pomijanym zagadnieniem. Niesłusznie, bo nawet najbardziej oszczędny dom, w którym nie zatroszczono się o zapewnienie odpowiednich warunków mieszkańcom dość szybko okazuje się inwestycyjną porażką.

Eksperci z Multi Comfort Saint-Gobain opracowali standard tworzenia budynków w oparciu o komfort termiczny, wizualny, akustyczny i dobrej jakości powietrza. To kompleksowe podejście do budownictwa, które nie dość, że funkcjonuje w poszanowaniu potrzeb użytkowników i ich zdrowia, to także w trosce o środowisko naturalne.

Prywatność akustyczna

Żeby dom mógł stać się miejscem odpoczynku i relaksu, warto zadbać o wyeliminowanie czynników, które denerwują i stresują domowników. Dużą rolę odgrywa tu skuteczne odgrodzenie się od hałasu. Chodzi zarówno o zbyt głośno zachowujących się sąsiadów, jak i o dźwięki przenoszone z innych pomieszczeń domu oraz te pochodzące z otoczenia zewnętrznego budynków. Dlatego tworząc dom zgodnie z wytycznymi standardu Multi Comfort Saint-Gobain tak dobiera się system konstrukcyjny, materiały i izolację, by spełnić podwyższony standard wymagań akustycznych zgodny z klasą AQ-1 wg. PN-B-02151-5. „Prywatność akustyczna” gwarantuje, że ani my nie słyszymy bliższych czy dalszych sąsiadów, ani oni nie słyszą nas, co wszystkim daje poczucie spokoju.

Zobacz też: Nowoczesny dom w otoczeniu zieleni - tak się buduje pod Warszawą

W naturalnym świetle

Wysokie parametry akustyczne to nie wszystko. Dom stworzony w standardzie Multi Comfort Saint-Gobain w inteligentny sposób korzysta z promieniowania słonecznego oraz dostosowuje się do zmiennych warunków, co również ma niebagatelne znaczenie dla samopoczucia ludzi. Naturalne światło jest najlepsze dla samopoczucia i funkcjonowania człowieka.

W budynkach tworzonych w standardzie Multi Comfort Saint-Gobain zwracamy uwagę na właściwe doświetlenie i wykorzystanie światła naturalnego poprzez zapewnienie dużej ilości przeszkleń oraz odpowiednie usytuowanie obiektu względem stron świata. W efekcie otrzymujemy jasne wnętrza i gwarancję widoków na zewnątrz, co pozwala mieszkańcom domów żyć w bliskości i harmonii z naturą - opowiada Piotr Wereski z Multi Comfort Saint-Gobain.

Optymalna temperatura wewnątrz

Parametry przyjęte dla nowoczesnego budownictwa zapewniają w domach powstających w standardzie Multi Comfort Saint-Gobain odpowiednią temperaturę. We wnętrzach spędzamy do 90% swojego czasu, a ciało ludzkie jest wrażliwe na zimno, przegrzanie i gwałtowane zmiany temperatury. Utrzymanie stałej i odpowiedniej temperatury okazuje się nawet bardziej istotne niż by się mogło wydawać.

To też Cię zainteresuje: Dom na skrzyżowaniu - ciekawy pomysł na zagospodarowanie "trudnej" działki

Kluczowe jest więc zaprojektowanie dobrze zaizolowanych przegród zewnętrznych budynku oraz świadome projektowanie przegród przeszklonych, gwarantujących maksymalną ilość światła widzialnego z selektywną, dostępną tylko w sezonie grzewczym transmisją energii cieplnej do wnętrza budynku. Dodatkowo istotne jest użycie najlepszych materiałów oraz zapewnienie z jednej strony właściwiej szczelności, a z drugiej – wentylacji. Ten proces przeprowadzony prawidłowo zapewni stałą, optymalną temperaturę, zapobiegnie przegrzewaniu się pomieszczeń oraz zmniejszy konieczność stosowania zużywających prąd urządzeń klimatyzacyjnych.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!