REKLAMA

Co tworzy przytulne wnętrze - poznaj wyniki badań

Redakcja Archiconnect.pl | 05 paź 2018 12:29 0

Z czym kojarzy nam się dom oraz jak go urządzić, aby był bardziej przytulny? Przeprowadzone na zlecenie sieci sklepów Komfort i producentów wykładzin badania pokazały, że dla Polaków ważne jest przede wszystkim to, co tworzy atmosferę pomieszczeń.

Cechą najbardziej pożądaną we własnych czterech kątach jest poczucie bezpieczeństwa, które wskazała ponad połowa respondentów. Doceniamy także rodzinę, którą wybrało niemalże 50% ankietowanych, często wskazujemy również na spokój (40%).

Przytulnie i bezpiecznie

Badanie wykazało, że wykładziny dywanowe pasują do wyobrażeń o przytulnym, komfortowym
i dającym odpoczynek domu. Aż 80% ankietowanych jest zdania, że jednym z wielu atutów wykładzin dywanowych jest ocieplanie pokoi, a prawie 75% docenia jej miękkość. Sypialnia to pomieszczenie, gdzie ten rodzaj nawierzchni pasuje najlepiej – podkreśla to ponad połowa respondentów.

Badani doceniają wykładziny dywanowe również wtedy, gdy w domu są dzieci. Ponad 70% uważa, że wykładzina dywanowa zapewnia większe bezpieczeństwo pociechom podczas zabawy na podłodze. Równie często Polacy decydują się na jej montaż w salonie, chcąc nadać temu pomieszczeniu przytulną, rodzinną i ciepłą atmosferę. Wystarczy zmienić pokrycie podłogi, aby całemu wnętrzu nadać zupełnie inny charakter – mówi Magdalena Szadkowska, manager kolekcji Komfort. Jest to najszybszy i najprostszy sposób, aby całkowicie odmienić otaczającą nas przestrzeń - dodaje.

Zobacz też: Mieszkanie dużej rodziny - aranżacja przestrzeni dla dzieci

Praktyczne rozwiązanie

Osoby biorące udział w badaniu zwracały też uwagę na praktyczne aspekty montażu wykładzin dywanowych. Aż 74% respondentów wskazało, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości, gdyż wystarczy je tylko systematycznie odkurzać. Ponadto o ich wyborze w prawie połowie przypadków zadecydował komfort odczuwalny podczas chodzenia. Cena również ma znaczenie – ponad 40% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że wykładzina dywanowa to przystępne finansowo rozwiązanie, które pozwala na szybkie odświeżenie każdego wnętrza.

Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie na aranżację podłogi – to one nadają wnętrzu przytulnej atmosfery, która najczęściej kojarzy nam się z domem. Montując ją, możemy uzyskać zaskakujące efekty, które poprawią jakość naszego codziennego życia i sprawią, że nadamy naszym pomieszczeniom designerski i podążający za trendami charakter.

To też Cię zainteresuje: Przechowywanie - jak optymalnie zaaranżować przestrzeń

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!