REKLAMA

Design i funkcjonalność - zobacz piękne wnętrza europejskich hoteli

Redakcja Archiconnect.pl | 24 maj 2019 13:17 0

W przypadku wykończenia wnętrz hotelowych równie ważna jak design jest ich funkcjonalność. Dlatego tak duże znaczenie przy tworzeniu przestrzeni HoReCa ma dobór materiałów. Z myślą o branży hotelarskiej, na targach Interzum, odbywających się 21-24 maja br. w Kolonii, firma Pfleiderer zaprezentowała sprawdzone rozwiązania, które łączą w sobie wysoką jakość – tak w zakresie wizualnym, jak i użytkowym.

Produkty Pfleiderera można znaleźć w hotelach na całym świecie. Projektanci doceniają innowacyjność i funkcjonalność powierzchni takich jak np. laminat HPL Duropal XTreme. Dzięki wysokiej funkcjonalności i trwałości wszystkie powierzchnie z serii XTreme zdają test w przestrzeniach o dużym natężeniu ruchu, takich jak hotele. Dodatkowo są głęboko matowe, ciepłe, aksamitnie miękkie i jedwabiste w dotyku. Nadają się idealnie do wyrafinowanych, estetycznych wnętrz na najwyższym poziomie – powiedział Markus David, Projects Manager Pfleiderer.

Właśnie takiego standardu poszukiwali architekci obiektu „Motel One Barcelona­Ciutadella”. Typowo hiszpańską metodę konstrukcji połączono z regionalnie produkowanymi designerskimi meblami i inspiracjami zaczerpniętymi z przyrody. Szczególne właściwości Duropal XTreme w matowej wersji sprawiają, że w każdym zakątku hotelu goście czują się dobrze. Powierzchnie wykończone jednobarwnym dekorem Brąz Terra, dzięki niezwykłej transparentności i głębi koloru, zachwycają w pionie i w poziomie. Odporność na ślady palców pozwala im zachować swój doskonały wygląd przez długi czas. Wiele zabrudzeń po prostu do nich nie przylega, przez co łatwo jest utrzymać je w czystości – powiedział Markus David.

Zobacz też: Trwa konkurs „Wnętrze Roku Pfleiderer”. Zgłoś swój projekt!

W przypadku obiektów hotelowych istotna jest również możliwość zastosowania różnorodnych zestawień. Kolekcja DST umożliwia swobodne łączenie dekorów, struktur i rdzeni. Ten sam dekor można zastosować nie tylko w pokojach hotelowych, ale także w przestrzeniach wspólnych, wykorzystując płyty powlekane lub lakierowane, z laminatem HPL Duropal lub HPL Element na różnych rdzeniach – podkreślił Markus David.

Mocne strony kolekcji DST docenili autorzy luksusowego hotelu The Westin w Hamburgu, otwartego w spektakularnym budynku Filharmonii nad Łabą w 2017 roku. Z pomocą dekoru Dąb Lindberg, opracowanego specjalnie na potrzeby tego projektu, pięciogwiazdkowy hotel zyskał element dekoracyjny, jaki można zaobserwować w całym budynku. Ponadczasowy motyw pięknego dębu europejskiego nadaje hotelowi wyjątkowy charakter. Powierzchnia dekoru jest bardzo autentyczna, a to za sprawą subtelnej faktury zagłębień i efektu mat-połysk struktury MO Montana. Projektant wnętrz umieścił ten wzór nie tylko w pokojach, ale także w hotelowej restauracji. Dąb Lindberg pozwolił uzyskać lekki, naturalny, a jednocześnie elegancki charakter również w rozległej przestrzeni spa. W tym celu wybrano DecoBoard P2 – wysokiej jakości obustronnie powlekaną płytę drewnopochodną, stosowaną również w produkcji korpusów i frontów konstrukcji meblowych.

Projekt The Westin to imponujący dowód na to, że nasze produkty można łączyć na wiele różnych sposobów, aby idealnie pasowały do danej przestrzeni – wyjaśnia Markus David. Niezależnie od tego, czy chodzi o intensywnie eksploatowane powierzchnie poziome, fronty mebli w środowiskach wilgotnych czy stabilne korpusy mebli, wspólnie z klientami dobierzemy odpowiednie materiały z naszej oferty. Dzięki ich połączeniu przestrzeń stanie się estetyczna i spójna.

To też Cię zainteresuje: Mercure Warszawa Grand po renowacji - hotel z warszawską duszą

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!