REKLAMA

Dom - miejsce na wspólną przestrzeń i indywidualny azyl

Redakcja Archiconnect.pl | 24 wrz 2018 15:50 0

Niezależnie od tego czy mieszkamy w przestronnym domu, apartamencie czy niewielkim mieszkaniu w bloku, dom to miejsce, w którym powinniśmy wyodrębnić przestrzeń współdzieloną z innymi domownikami lub gośćmi, a także taką, która stanie się naszym prywatnym azylem.

Przestrzeń przystępna dla kilkuosobowej rodziny

Domokracja - ten styl życia koncentruje się na rodzinnych wnętrzach i tworzeniu wspólnych przestrzeni dla dzieci oraz ich rodziców. Bo mieszkanie i jego funkcje powinny być dopasowane do rytmu życia domowników, który zmienia się wraz z upływającymi latami. Przełomowym wydarzeniem, które diametralnie zmienia zarówno styl życia, jak i wnętrza, jest pojawienie się w domu nowego członka rodziny. Połączenie świata dorosłych i dzieci w jednym pomieszczeniu jest możliwe. Dowodzą tego rozwiązania marki VOX, jak choćby kolekcja mebli Tuli, w skład której wchodzą np. stolik i taboret. Mogą one wędrować z dzieckiem po całym mieszkaniu, dzięki czemu maluch może towarzyszyć rodzicom w wykonywaniu codziennych czynności.

Zobacz też: Pokój ucznia - jak pobudzić kreatywność dziecka

Elementem wnętrza, który wszyscy domownicy mogą personalizować i dopasowywać do swoich potrzeb są drzwi Smart. Dzięki zastosowanym mocowaniom, można na nich umieszczać różne akcesoria - stalowe wieszaki, półeczki, pojemniki, filcowe organizery, a nawet tarczę do gry w lotki. Mając na uwadze komfortowy wypoczynek całej rodziny, warto wziąć pod uwagę sofy modułowe, takie jak na przykład sofa Modus, którą można skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami.

Komfort w mieszkaniu singla

Mikrokosmos to styl życia, który mówi o potrzebie spędzania czasu w domu w pojedynkę. Jest to przestrzeń, kąt, nawet niewielki pokój, który będzie azylem, urządzonym tak, by domownik czuł się w nim swobodnie, naprawdę u siebie. To właśnie tutaj wyrażamy siebie i decydujemy, jak chcemy żyć. Przy aranżacji wnętrza pokoju dziecięcego i młodzieżowego, można skorzystać z funkcjonalnych rozwiązań, które oferuje kolekcja Stige marki VOX. To modułowe meble, umożliwiające młodym ludziom kreowanie własnego wnętrza. Ich charakterystycznym elementem jest drabinka wykonana z drewna sosnowego, znajdująca się przy biurku i łóżku. To doskonałe miejsce na organizery, pojemniki na przybory czy dziecięce zabawki.

Mikrokosmos możemy stworzyć nawet w najmniejszej kawalerce. Jeśli po ciężkim dniu chcemy poczuć się komfortowo, odpocząć w klimatycznym, komfortowym wnętrzu, taki stonowany styl zapewnią meble z linii Nature. Zaprojektowano je tak, aby sprostały potrzebom osób w różnym wieku i z różnymi oczekiwaniami. Dzięki temu, że są wykonane z naturalnego dębu, optycznie ocieplają wnętrze i powodują, że staje się ono przytulne.

To też Cię zainteresuje: Przytulnie, kolorowo i funkcjonalnie - tak mieszka pięcioosobowa rodzina

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!