REKLAMA

Domowy gabinet - zobacz kreatywne rozwiązania

Redakcja Archiconnect.pl | 11 lip 2018 12:49 0

Coraz więcej osób korzysta z możliwości tzw. „home office”. W tej sytuacji urządzenie miejsca do pracy w domu staje się koniecznością. Jak funkcjonalnie i estetycznie zaaranżować domowe biuro?

Domowy gabinet lub kącik do pracy powinien być ergonomiczny i dobrze doświetlony. Stanowisko pracy ulokowane w domu staje się de facto częścią naszej prywatnej strefy życia. Ważne jest zatem, by jego wygląd harmonizował z aranżacją całego wnętrza.

Wygodny kącik do pracy w pokoju dziennym, sypialni, a nawet w hallu zaaranżujemy wykorzystując systemy mebli modułowych. System szafek Haller szwajcarskiej marki USM daje szerokie możliwości konfigurowania mebli. Oznacza to swobodę łączenia ze sobą otwartych półek, szafek i szuflad. W ten sposób możemy na przykład stworzyć współczesny sekretarzyk z zamykaną szafką na laptopa, której drzwiczki po otwarciu posłużą jako blat. Na bazie modułów zbudujemy też większe biurko zintegrowane dodatkowo z szafkami. Z kolei pod stołem lub tradycyjnym biurkiem zmieści się praktyczna szafka na kółkach.

Design nie tylko dla ludzi - zobacz propozycje mebli dla zwierząt

Dla osób spędzających długie godziny przy biurku dobrą propozycją będzie stół Kitos z regulacją wysokości blatu, umożliwiającą pracę również na stojąco. Zmiana pozycji w trakcie pracy eliminuje bóle pleców i karku, sprzyja również kreatywności.

Aranżując przestrzeń do pracy nie zapominajmy o przydatnych akcesoriach, takich jak organizery wkładane do szuflad lub ustawiane na półce, czy też wysuwane spod blatu plastikowe tace z przegródkami. Takie estetyczne dodatki pozwolą utrzymać porządek, a jednocześnie mieć pod ręką drobiazgi niezbędne w pracy.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!