REKLAMA

Drewno i metal: zobacz, jak je łączyć

Redakcja Archiconnect.pl | 12 lut 2019 09:49 0

Drewno i metal to mariaż wyjątkowy udany. Ciepły, przytulny charakter drewna idealnie równoważy surowość metalu, całości nadając elegancji, stylu i smaku. Jeśli lubisz udane połączenia - postaw na to właśnie!

Moda na drewno nie przemija. Jest w niej umiłowanie prostoty, jest pewna nostalgia za dzieciństwem, za bezpieczeństwem i sielanką. Drewno rozjaśnia przestrzeń i sprawia, że czujemy się w niej po prostu milej. Materiał ten upodobał sobie zarówno styl skandynawski, jak i rustykalny. Wariacje na temat łączenia drewna z innymi formami są różne. Obecnie coraz częściej spotyka się drewno w jednej przestrzeni z metalem – zimnym, futurystycznym, industrialnym. Ta mieszanka swojskości i cyberpunku daje niesamowite efekty. Trzeba tylko wiedzieć, jak połączyć ze sobą oba elementy.

Zobacz też: Nowy trend w aranżacji: stwórz wnętrze w stylu cosagach

Doskonałym dopełnieniem aranżacji wykorzystujących drewno są metalowe, minimalistyczne formy oświetleniowe, efektownie kontrastujące z ciepłą prostotą naturalnego surowca. Jeśli szukacie takich elementów – zajrzyjcie do oferty marki Activejet. Przygotowaliśmy dla Was 3 wyjątkowe serie produktów wykonanych z lekkiego metalu.

Seria Toscania

Świetnie wygląda nad drewnianym stołem. Reflektor Toscania pasuje do urządzonej w ciepłym drewnie biblioteczki domowej. Okrągły, wykonany z czarnego metalu, pięknie prezentuje się na przykład nad biurkiem. Na rustykalnym tarasie możemy zaś zamontować dwu lub trzypunktową listwę reflektorową Toscania.

Seria LARA

Plafon Lara to dobry sposób na oświetlenie stołu jadalnego wykonanego z drewna. Bardzo dobrze w urządzonej po skandynawsku jadalni prezentować się będzie czteropunktowa listwa reflektorowa z tej serii. Ta sama listwa świetnie sprawdzi się do podświetlenia obrazu czy plakatu, nadając prostej ozdobie szyku i elegancji.

Seria HOLLY

To seria lamp i listew wiszących. Jej znakiem charakterystycznym jest opływowy kształt wykończony falą. Do jasnego drewna wybierzmy wersję z czarnego metalu. W niej dostępne są reflektory, listwy reflektorowe oraz lampy wiszące, bardzo ozdobne i urocze. Białe lampy wiszące Holly będą idealnie pasować do mebli z ciemnego drewna, dobrze sprawdzą się na przykład nad mahoniowym stołem.

To też Cię zainteresuje: Kolorowe mieszkanie: tak stworzysz wnętrza z pasją

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!