REKLAMA

Drzwi tarasowe - przesuwne czy składane?

Redakcja Archiconnect.pl | 22 maj 2018 12:19 0

Nowoczesna architektura i duże przeszklenia sprawiają, że we wnętrzach jest więcej światła i przestrzeni. Domowy metraż łatwo powiększyć o balkon, taras lub ogród. Od wiosny do jesieni drzwi tarasowe mają jedno zadanie – otworzyć dom na słońce i przyrodę. Pytanie tylko – w jaki sposób?

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy balkon mamy do wyboru dwa podstawowe systemy: przesuwny i składany. Ten pierwszy pozwala na tworzenie przeszkleń o większych, niepodzielonych profilami powierzchniach, ten drugi – daje gwarancję pełnego otwarcia, na całą szerokość ściany.

Drzwi przesuwne pozwalają tworzyć przeszklenia o bardzo dużej powierzchni, a po otwarciu nie zajmują powierzchni użytkowej. Jednak część przeszklonej ściany zawsze pozostanie zamknięta – chyba że wybierzemy opcje chowania ruchomego elementu w pełnej ścianie. Drzwi przesuwne dostępne są jako jedno- lub wielotorowe, w zależności od tego, ile ruchomych elementów uwzględnimy w jednym ciągu (każde kolejne przesuwane skrzydło wymaga osobnej prowadnicy).

Systemy przesuwne w ofercie Reynaers Aluminium to CP (Concept Patio) oraz Hi-Finity, który umożliwia tworzenie wyjątkowo dużych przeszkleń przy zachowaniu wąskich, lekkich optycznie profili. Wariacją systemów przesuwnych są drzwi podnoszono-przesuwne (rozwiązanie lift & slide), dostępne w seriach CP 155 i CP 96.

Alternatywą wobec przesuwnych są drzwi składane, tzw. harmonijkowe (CF, Concept Folding). Choć na przeszklonej ścianie widoczne są podziały, tworzone przez aluminiowe ramy poszczególnych elementów, drzwi składane mają ogromną zaletę – pozwalają na pełne otwarcie przejścia na taras czy balkon. Krótko mówiąc, po złożeniu skrzydeł, bariera znika całkowicie. Systemy harmonijkowe dają też opcję wkomponowania w jednym ciągu standardowo otwieranych przeszklonych drzwi. CF 77 i CF 68 Reynaers Aluminium dostępne są w kilku poziomach izolacyjności termicznej, a także z płaskim progiem, co ułatwia poruszanie się pomiędzy domem a jego otoczeniem.

Wyjątkowy dom nad Jeziorem Zuryskim

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!