REKLAMA

Dziecko w kuchni - tak zadbasz o jego bezpieczeństwo

Redakcja Archiconnect.pl | 19 lis 2018 14:28 0

Kuchnia od zawsze była miejscem, które sprzyjało wspólnemu gotowaniu, swego rodzaju pomostem łączącym pokolenia. Obecnie wciąż pełni tę rolę, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom staje się coraz bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Rozwój technologii pozwala obecnie w pełni dopasować kuchnię do naszych potrzeb. Możemy więc wybrać wyposażenie, które umożliwi dzieciom poznawanie tajników gotowania, a jednocześnie zagwarantuje im bezpieczeństwo. Jedną z ważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniego piekarnika. Najmłodsi, zainteresowani procesem pieczenia, lubią obserwować przez szybę rosnące ciasto, nie zawsze zachowując przy tym bezpieczną odległość. Twoje dziecko będzie mogło bacznie śledzić proces pieczenia nawet z nosem przyciśniętym do szyby, jeśli wybierzesz piekarnik wyposażony w drzwiczki z czterowarstwowego szkła, taki jak np. Küppersbusch z oferty Comitora. Dodatkowo urządzenia te posiadają specjalną blokadę drzwiczek, która uniemożliwia otwarcie piekarnika, kiedy ten pracuje.

Idealna kuchnia - zobacz jak ją urządzić

Coraz częściej decydujemy się na otwartą kuchnię. Przy takich przestrzeniach najważniejsze jest, aby sprzęty pracowały cicho, a zapachy nie rozprzestrzeniały się. Z pomocą przychodzi okap Panorama marki Novy. Mimo iż chowany w blacie, został tak zaprojektowany aby zajmował jak najmniej przestrzeni. Dzięki temu wciąż możesz cieszyć się dodatkowym miejscem na przechowywanie, czerpać przyjemność z gotowania, a wszyscy w domu oddychają czystym powietrzem. Okap pracuje tak cicho, że Twoja pociecha może spać spokojnie – nawet w kuchni.

W zgodzie ze środowiskiem

Poza bezpieczeństwem bardzo istotną rolę w kuchni odgrywa ekologia. Warto uczyć dzieci troski o środowisko od najmłodszych lat. Im wcześniej zaczniemy je edukować, tym większa szansa, że wyrosną na świadomych i odpowiedzialnych dorosłych. Ochrona środowiska to w dużej mierze świadome korzystanie z wody. Idealnie z tym problemem poradzą sobie baterie Blanco. Dotykowa bateria Solenta-S Senso posiada system start-stop, dzięki któremu odkręcona” woda leci do 90 sekund. Natomiast bateria Evol-S Volume dozuje określone ilości wody - już od 100 mililitrów do 5 litrów.

W ofercie firmy Comitor znajdują się również rozdrabniacze odpadów marki InSinkErator oraz selektory kuchenne od Blanco. Dzięki nim bez trudu poradzisz sobie z resztkami i odpadami, i nauczysz dziecko, jak segregować śmieci.

Nieduży dom dla rodziny - zobacz przytulne wnętrza

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!