REKLAMA

Ekskluzywne wnętrza butiku w Warszawie: luksusowa marka i nietuzinkowy projekt

Redakcja Archiconnect.pl | 11 gru 2018 08:43 0

Niepowtarzalne wnętrza butiku marki Chaos, powstałe według projektu architekt Olgi Nijaki, stały się ekskluzywnym, a jednocześnie niedominującym tłem dla charakterystycznych kolekcji Marty Boliglovy. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca łączy poczucie pełnego luksusu z odrobiną intymności. Mamy wrażenie, jakbyśmy znalazły się we własnej wymarzonej garderobie – przestronnej, uporządkowanej, pełnej przepięknych ubrań i inspiracji.

Butik znajduje się w wyjątkowym budynku Teatru Wielkiego, przy ul. Moliera 1 w Warszawie. Powierzchnia 100 m² podzielona została na dwie strefy. Pierwsza: ekspozycyjna, obejmuje dwa pomieszczenia na parterze, salę główną oraz dwie obszerne, komfortowe przymierzalnie. Antresola stanowi odrębną przestrzeń, w której udało się wydzielić przestronne biuro projektantki, miejsce spotkań indywidualnych, magazyn oraz pomieszczenie socjalne wraz z łazienką. Dzięki spektakularnej, szklanej ścianie wnętrze nabrało finezyjnego i luksusowego wyglądu.

Marta Boliglova miała konkretnie sprecyzowane wymagania, które potraktowałam jak wyzwanie. Szybko udało nam się obrać właściwy kierunek, gdyż obie uwielbiamy piękne wnętrza, ogromne znaczenie ma dla nas detal, a także przywiązujemy wagę do jakości wybieranych materiałów. Zależało nam na stworzeniu wyjątkowego miejsca na modowej mapie Warszawy, które oprócz sprzedażowego charakteru, pozwoli klientom na obcowanie z projektantem, co na pewno wyróżnia markę CHAOS na tle innych – mówi architektka Olga Nijaki.

Inwestorce bardzo zależało, aby wejście przykuwało uwagę, dlatego witrynę postanowiono pokryć lustrem, które w efektowny sposób mieni się w świetle, nadając oknu wystawowemu lekkości i wytwornego oblicza, przez co nie da się przejść obojętnie obok butiku.

Zobacz też: Arkadiusz Milik otworzył restaurację w Katowicach - wnętrza nie tylko dla kibiców

Rozpoczynając prace nad projektem, otrzymałam od inwestorki krótkie, bardzo sprecyzowane wytyczne, mianowicie – klasyka, elegancja, biel, szkło oraz marmur. Dodałam również drewno w wyjątkowym, klasycznym, wersalskim wzorze. Dzięki sprecyzowanej charakterystyce wnętrza, udało mi się stworzyć projekt skrojony na miarę. Biel stała się tłem dla przepięknych kolekcji, sztukaterie w klasycznej wersji dodały wnętrzu elegancji, a moja autorska aranżacja lustrzanych schodów, którą nazwałam „diamentową ścianą” stanowi wisienkę na torcie w butiku i prowadzi do równie wspaniałego biura projektantki, które z kolei poprzedza miejsce indywidualnych spotkań – mówi architekt Olga Nijaki. W momencie doboru elementów wykończeniowych byłyśmy zgodne co do wyboru zarówno koloru podłogi drewnianej, jak i wzoru marmuru. Inwestorce zależało na połączeniu tych dwóch materiałów, co doskonale wpisało się w moją wizję wnętrza – dodaje architektka.

Od początku inwestorka zaznaczyła, że złoto musi pojawić się w dodatkach, co dla architektki było dobrą wiadomością, ponieważ bardzo często w swoich realizacjach wykorzystuje ten właśnie kolor. Nie da się ukryć, że zawsze kojarzy się z czymś luksusowym. Od razu wybrane zostały lampy i meble ekskluzywnej marki Eichholtz, gdzie w obecnym sezonie złoto króluje w detalach.

Dobry Design 2019 - zobacz najlepsze produkty do wnętrz!

Lustra i tafle białego marmuru, uzupełniają szlachetne, dębowe kasetony, które miały dodać paryskiego szyku. Architektce zależało, aby nie był to powszechnie stosowany wzór jodły klasycznej czy jodły francuskiej, dlatego postanowiła wyszukać wyjątkowy wzór – kasetonu wersalskiego. Gotowe kasetony dębowe - Versailles w kolorze Breeze z kolekcji Lareco Nature&Design, okazały się idealne do tej realizacji – zarówno pod względem wzoru, jak i koloru powierzchni. Drewno wprowadza do wnętrza poczucie ciepła, wyróżnia się również wysoką jakością wykonania i odpornością na uszkodzenia. W zestawieniu z marmurem, szkłem, sztukateriami oraz wszechobecną bielą tworzy wyjątkowo szlachetną i spójną całość.

To też Cię zainteresuje: Apartament pokazowy Złotej 44 według projektu Oskara Zięty

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!