REKLAMA

Funkcjonalny i przestrzenny dom w nowoczesnym stylu

Redakcja Archiconnect.pl | 25 maj 2018 09:48 0

Nowoczesny układ domu od razu podpowiedział architektom, w jakim estetycznym kierunku iść. Duże i wysokie przestrzenie, wylewany betonowy strop i szerokie przejścia to największe, lecz nie jedyne atuty budynku.

Projektanci pracowni Tworzywo Studio skupili się na nowoczesnej myśli projektowej i preferencjach właścicieli, które zwarły się w jedną całość. Efektem tych rozważań jest przestronne wnętrze o przyjemnych proporcjach, podzielone na funkcjonalne strefy, związane ze sposobami spędzania czasu przez domowników. Stąd też strefa rodzinna z dużą sofą i TV, strefa przy kominku - do czytania lub indywidualnego relaksu i strefa jadalni.

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny dobrano tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Projektanci wzięli pod uwagę także ruch słońca, które dzięki dużym przeszkleniom przez cały dzień wpada do wnętrza, wpływając na kolorystykę.

Kuchnia jest małym zaskoczeniem, ponieważ nie widać jej na pierwszy rzut oka. Meble kuchenne i zlewozmywak umieszczono w takim miejscu, by dobrze służyły, ale nie dominowały nad wnętrzem. Ciekawostką są płytki ścienne i podłogowe, które fakturą i kolorami przypominają tkaninę. Wspaniale ocieplają wnętrze - nie za sprawą ciepłych barw, lecz samej faktury.

Kuchnia, kolorystycznie podzielona, z wyspą na środku, płynnie łączy się z jadalnią, dzięki meblom do zabudowy utrzymanym w spójnej stylistyce. Doskonałym łącznikiem tych części domu jest także kącik do parzenia kawy z ekspresem i miejscem na wszelkie przybory zaawansowanego kawosza.

Willa w Ostrowie - funkcjonalny majstersztyk

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!