REKLAMA

Industrialne wnętrza - zobacz udaną metamorfozę

Redakcja Archiconnect.pl | 02 lip 2018 11:37 0

Generalny remont mieszkania w starej kamienicy nad Motławą pozwolił odnowić wnętrza i na nowo odkryć ich duszę. Dzięki połączeniu odrestaurowanych i zupełnie nowych elementów wystroju, stworzono apartament w stylu industrialnym.

Mieszkanie położone w odległości ok. 300 m od gdańskiej starówki, przeznaczone jest na wynajem. Pozbawione morskich motywów i marynistycznych dekoracji, różni się od większości apartamentów o podobnej funkcji. Industrialny wystrój daje gościom apartamentu poczucie spokoju i relaksu w centrum dużego miasta.

Na powierzchni 60 m kw. mieszczą się dwie sypialnie, dwie łazienki oraz część dzienna - salon z aneksem kuchennym. Podczas remontu całkowicie zmieniono układ funkcjonalny pomieszczeń. Zachowano jednak i wykorzystano to, co najcenniejsze w starej kamienicy. Odnowiono i na nowo ułożono wiekową podłogę z modrzewiowych desek. Oczyszczono drzwi i futryny, a dodatkowe, zamurowane w ścianie skrzydło drzwiowe, które odnaleziono przy okazji remontu, wykorzystano jako drzwi przesuwne do jednej z łazienek. W kuchni i w sypialni odkuto stare tynki i oczyszczono cegłę.

Zobacz też: Serce domu - rodzinna kuchnia otwarta na salon

 

Całości dopełniają meble i dodatki z demobilu, jak np. szafa czy stojak z recyclingu w salonie. Głębokie parapety wykuszowych okien pozwalają cieszyć oczy widokiem. Pozwoliły też zaaranżować wygodne siedzisko, doskonałe miejsce do relaksu przy książce czy porannej kawie.

Oryginalną ozdobą apartamentu są tapety, wzorowane na obrazach jednego z artystów. Geometryczne wzory stworzone przez grafika ozdobiły odrestaurowaną szafę w salonie. Znalazły też swoje miejsce na ścianie w przedpokoju i w sypialni.

To też Cię zainteresuje: Przestronne mieszkanie w kamienicy - zobacz udaną metamorfozę

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!