REKLAMA

Innowacje na elewacji - zobacz ciekawy projekt domu

Redakcja Archiconnect.pl | 01 paź 2018 15:20 0

Właściciel tego domu postanowił stworzyć pod Warszawą idealną przestrzeń do życia dla swojej pięcioosobowej rodziny. Projekt zakładał czytelną dla otoczenia bryłę, na tyle odważną w formie, żeby zaspokoić estetyczne potrzeby inwestora i jego bliskich.

600 metrów przestrzeni to całkiem sporo, dlatego dom został tak pomyślany, żeby każdy z mieszkańców znalazł w nim trochę prywatności. Na parterze zaprojektowano dużą część wspólną, z przestronnym salonem połączonym z jadalnią. Tu spotyka się cała rodzina na wspólnych posiłkach i rozmowach, tutaj też gospodarze przyjmują przyjaciół i gości. Bezpośrednio do salonu przylega taras z podcieniem, gdzie latem domownicy chronią się przed natrętnym słońcem lub niechcianym deszczem. Na piętrze usytuowano strefę prywatną gospodarzy i ich dzieci.

Bryłę budynku tworzą proste geometryczne formy, liczne podcienia, przęsła łączące poszczególne kubiki ze sobą. Dlatego właścicielowi zależało, żeby wszystkie te strefy podkreślić na fasadzie budynku odpowiednimi materiałami. Początkowo elewacja miała być wykonana z tradycyjnego tynku mineralnego połączonego z elementami drewna. Właściciel, który sam pracuje w branży budowlanej i doskonale orientuje się we współczesnych technologiach, ostatecznie zdecydował się na inne, nowocześniejsze rozwiązanie. Po rozmowach z architektem, oboje doszli do wniosku, że będzie ono w pełni odzwierciedlać wymagania inwestora. Dom jest ultra nowoczesny, zasługuje więc na materiał, który uznawany jest za tworzywo przyszłości.

Nowoczesny dom - zobacz ponadczasowe, eleganckie wnętrza

Wybór padł na płyty ze spieków kwarcowych Laminam w formacie 150 x 50 cm. Ten wymiar wizualnie pasuje do wielkości budynku i pozwala zachować idealne proporcje, a fasada nie jest podzielona zbyt dużą ilością fug, przez co wygląda jednolicie i elegancko. Wykorzystaliśmy płyty Laminam z trzech różnych kolekcji - mówi Dariusz Duda, z firmy produkcyjno-montażowej Focus. Kauri Grey to seria inspirowana starym, bardzo rzadkim i cennym drzewem pochodzącym z Nowej Zelandii. Poprzez połączenie nowoczesnych technologii udało się w pełni oddać strukturę naturalnego materiału. Płyty dają wrażenie prawdziwego drewna z pięknym rysunkiem. Harmonijnie łączą się na elewacji z ciemnymi płytami z kolekcji Nero Ardesia, których delikatna faktura inspirowana jest naturalnym łupkiem. Dla skontrastowania podcienia elementy architektoniczne nieco “oderwane” od głównej bryły wyłożono białymi płytami z kolekcji Collection Bianco. Ten dobrze dobrany melanż kolorów, faktur i struktur dał spektakularny efekt.

Płyty ze spieków Laminam są odporne na promieniowanie UV, działanie niskich temperatur, nie zarysowują się i nie plamią. Co więcej, istnieje możliwość zastosowania na nich specjalnej powłoki, która dzięki wykorzystaniu zasady fotokatalizy powoduje, że materiał samooczyszcza się. Naturalne oczyszczanie wspomaga promieniowanie słoneczne, a deszcz usuwa resztki zabrudzeń. Dzięki temu mamy pewność, że dom z elewacją obłożoną spiekami nie zmieni wyglądu nawet po kilkudziesięciu latach.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesny dom - stodoła

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!