REKLAMA

Jak stworzyć ogród przyjazny rodzinie?

Redakcja Archiconnect.pl | 16 paź 2018 12:17 0

Każda rodzina jest inna i ma inne wymagania – dlatego podczas projektowania ogrodu należy uwzględnić potrzeby wszystkich użytkowników. Nie ma uniwersalnej recepty na idealny ogród rodzinny, jednak przestrzegając kilku zasad, można stworzyć przytulne otoczenie, w którym każdy z domowników z przyjemnością spędzi czas.

W rodzinnym ogrodzie powinna dominować zieleń zaakcentowana kolorowymi krzewami obsadzonymi wzdłuż ogrodzenia i wokół domu. Rodziny z małymi dziećmi oraz zwierzętami powinny raczej zrezygnować z obsadzania ogrodu dużą ilością kwiatów – wymagają one więcej pielęgnacji od kwitnących krzewów, a do tego łatwo o ich uszkodzenia podczas beztroskich zabaw. Duża, wolna przestrzeń pośrodku ogrodu doskonale sprawdzi się jako miejsce na boisko, piaskownicę lub na basen rozporowy.

To też Cię zainteresuje: Mieszkanie pełne zieleni - zobacz przykład z Sopotu

 

Aby uniknąć niszczenia trawy, warto wybrać jedno miejsce, w którym zorganizuje się domowy plac zabaw. W tym miejscu należy zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, warto więc postawić na nawierzchnie wykonane z płyt Presstone marki Pozbruk. Można je układać na wiele sposobów, także bezfugowo, co pozwoli na swobodne odprowadzanie wody spod basenu rozporowego. Płyty Presstone mają zabezpieczenia antypoślizgowe i są bezpieczne do stosowania wokół basenów.

Płynne przejście

Taras to doskonałe miejsce na rodzinną integrację, a także naturalne przedłużenie domu. Wspólne przyjęcia, śniadania i rozmowy będą przyjemniejsze, kiedy spędzimy je w otoczeniu pięknej zieleni. Płynne przejście z tarasu do ogrodu jest więc kluczowe podczas projektowania ogrodu dla rodziny. Doskonałym rozwiązaniem będzie ścieżka ogrodowa, która swój początek ma właśnie na tarasie. Tutaj także znakomicie sprawdzą się płyty Presstone. Odporność na zabrudzenia i łatwość utrzymania w czystości sprawiają, że ich konserwacja nie zajmuje dużo czasu. Dodatkową zaletą systemu Presstone są paski antypoślizgowe na stopniach tarasowych.

Przydomowy ogród, oprócz funkcji rekreacyjnej często pełni też rolę reprezentacyjną. Jest przecież pierwszą rzeczą, którą widzą odwiedzający nas goście. Należy więc zadbać o to, aby tworzył spójną całość z budynkiem – nawierzchnie dekoracyjne ogrodu powinny być dopasowane do elewacji oraz pokrycia dachu.

Zobacz też: Ryzality i wykusze - atrakcyjny sposób na urozmaicenie bryły budynku

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!