REKLAMA

Jak urządzić małe mieszkanie?

Redakcja Archiconnect.pl | 23 wrz 2018 21:22 0

Rosnące ceny mieszkań w większości regionów naszego kraju przekładają się bezpośrednio na popularność lokali o metrażu nieprzekraczającym 40 m kw. Jak urządzić swoje cztery kąty w rozsądnej cenie, jednocześnie dbając o estetykę i ergonomię wnętrz?

Niewielki metraż nie musi powodować nagromadzenia się mebli. Wszystko zależy od aranżacji i od designerskich sztuczek. Przestrzeń zawsze można nieco optycznie powiększyć. Bardzo często w poszukiwaniu inspiracji przeglądamy różnego rodzaju propozycje, czasopisma wnętrzarskie, obserwujemy wystroje wnętrz sklepów. Mamy głowę pełną nowych pomysłów i w rezultacie... kupujemy za dużo elementów. Co zrobić, by nie gromadzić? Nie kupujmy wszystkiego, co nam się spodoba. Warto dwa razy przemyśleć swój wybór. Zanim się na coś zdecydujemy, popatrzmy na swoją przestrzeń, na kąty, rogi, zabudowania, skosy.

Sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne i jednocześnie duża elastyczność w doborze poszczególnych elementów dają duży komfort klientowi. Wysoki poziom wykonawstwa, estetyki i ergonomii – tylko takie połączenie pozwoli w pełni zadowolić najbardziej wymagającego klienta. Meble muszą być przede wszystkim funkcjonalne, nie mogą przeszkadzać. Idealnie wkomponowane w przestrzeń i otoczenie pozwolą na chwilę relaksu i komfortu, a tego nam często brakuje – mówi Elżbieta Frankiewicz, właścicielka firmy meblowej, Tetris.

Zobacz też: Reprezentacyjna, otwarta kuchnia - projekt strefy dziennej mieszkania

Małe mieszkania wymagają od nas zdecydowanie więcej pracy. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Czy przeprowadzamy się do dużego czy do małego mieszkania stan naszego posiadania się nie zmienia. W dalszym ciągu mamy tyle samo rzeczy, które chcemy przewieźć i to w małym mieszkaniu musimy na nie znaleźć miejsce. Mówi się, że dany mebel potrzebuje odpowiedniej przestrzeni i dlatego tak ważne jest nie tylko dobranie elementów kolorystycznie, co ich perfekcyjne rozmieszczenie zwłaszcza, gdy miejsca nie ma zbyt wiele. Firmy coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na wygląd mebli, ale również na materiały z jakich są wykończone, tak aby były one bardzo wygodne, przyjazne użytkownikom.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!