REKLAMA

Jak wykończyć ściany - zainspiruj się naszą galerią

Redakcja Archiconnect.pl | 05 paź 2018 12:57 0

Tynk, farba, tapeta lub beton dekoracyjny? Każdego, kto urządza mieszkanie czeka w końcu ta decyzja: co powinno się pojawić na ścianach? Przygotowaliśmy dla Was dwadzieścia pomysłów na aranżację ścian.

Wybór materiału, który wykorzystamy do wykończenia ścian często uzależniony jest od rodzaju pomieszczenia oraz funkcji, jaką pełni wnętrze. To, co sprawdzi się w pokoju dziennym niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem do łazienki. Z drugiej strony, materiały kojarzone od lat z kuchnią, takie jak na przykład płytki ceramiczne, coraz mocniej "wchodzą" na salony. Są też materiały uniwersalne - funkcjonalne i piękne w każdej przestrzeni. Wciąż na topie pozostaje beton oraz cegła i kamień - znakomite, by podkreślić charakter wnętrza. Ciekawym pomysłem na wykończenie ścian są też panele oraz szkło.

W naszej galerii prezentujemy szereg różnorodnych propozycji designerów z całego świata.

Grzegorz Sudoł, Menedżer Produktu ds. Rozwiązań Klinkierowych w firmie Wienerberger

Cegła klinkierowa jest dzisiaj coraz chętniej wykorzystywana do aranżacji wnętrz. Duże powierzchnie ścian wewnętrznych, niewysokie ścianki i murki dzielące powierzchnię dzienną, słupy nośne czy kominki – to tylko niektóre miejsca, na których cegła klinkierowa prezentuje się wyjątkowo. Wyrazista faktura może podkreślać strefę prysznica, a użycie tego materiału w kuchni daje gwarancję trwałej okładziny łatwej do utrzymania w czystości. Klinkier doskonale sprawdza się w każdym stylu. W aranżacji rustykalnej atutem będzie ciepło, które z niego emanuje. W modnym wnętrzu minimalistycznym lub industrialnym detal z cegły pomoże podkreślić surowość formy lub przeciwnie – przełamać ją. Klinkier pojawia się także w aranżacjach eklektycznych, często stając się łącznikiem różnych stylów i form. Uniwersalność cegły klinkierowej ma jeszcze jeden ważny aspekt – to materiał, który doskonale komponuje się z innymi naturalnymi produktami służącymi do urządzania wnętrz i ich wyposażeniem – szkłem, stalą, drewnianą podłogą, czy meblami.

 

To też Cię zainteresuje: Innowacje na elewacji - zobacz ciekawy projekt domu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!