REKLAMA

Jak zaprojektować biuro, by poprawić efektywność pracowników

Redakcja Archiconnect.pl | 27 cze 2018 08:11 0

Dobrze zaprojektowane, nowoczesne biuro to nie tylko wizytówka firmy, lecz także sposób na dobre samopoczucie i podniesienie efektywności pracowników. Podpowiadamy kilka nietypowych rozwiązań.

Nowoczesne i ergonomiczne biura cechuje nie tylko funkcjonalność, ale także ponadprzeciętna estetyka i niepowtarzalny styl. Producenci mebli oferują coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym miejsce pracy zyskuje oryginalny wystrój, sprzyjający regeneracji i kreatywnemu myśleniu. Pozytywną energię do biura wprowadzą kolorowe dodatki, np. panele akustyczne SELVA WALL. Ciekawym pomysłem jest również zainstalowanie huśtawek – takie znajdziemy chociażby w ofercie Bejot.

W nowoczesnym biurze nie powinno zabraknąć miejsca, w którym można odpocząć czy odbyć spokojną rozmowę telefoniczną. Wyodrębnienie takiej przestrzeni jest szczególnie ważne w siedzibach firm typu open space. Ciekawym pomysłem są boksy akustyczne Vank_Wall od marki Vank. To niezwykle praktyczny, ale też designerski dodatek do biura. Doskonałym rozwiązaniem jest także system CAVE, który sprzyja wyciszeniu i pozwala zebrać myśli.

Właściciele firm coraz częściej wprowadzają też udogodnienia, które umożliwiają pracownikom krótką przerwę na sen i regenerację. Udowodniono bowiem, że drzemka w środku dnia zmniejsza poziom stresu oraz ryzyko zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego. Podczas takiego odpoczynku organizm wydziela hormony - adrenalinę i noradrenalinę, które stymulują pracę mózgu i pobudzają organizm. Oznacza to więc, że pracownicy mogą żyć zdrowo i efektywnie, a drzemka z powodzeniem zastąpi kawę i napoje energetyczne.

Zobacz też: Jak zaprojektować biuro - o trendach opowiada Dorota Maksymowicz

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!