REKLAMA

Kawalerka - zobacz sposób na przytulne i funkcjonalne wnętrze

Redakcja Archiconnect.pl | 11 wrz 2018 12:37 0

Ograniczony budżet i mała przestrzeń kawalerki to wyzwanie, z którym zmierzyła się śląska projektantka Aleksandra Gall. Udowodniła, że małe wnętrza wcale nie muszą być białe, a na 28 metrach kwadratowych można wygospodarować całkiem sporo miejsca do przechowywania.

Projektantka nie ukrywa swojej sympatii do skandynawskiej stylistyki oraz klimatów industrialno-loftowych. Nie boi się koloru i łączenia starego z nowym. Jej zdaniem główną rolą architekta wnętrz jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, spójnej stylistycznie i zgodnej z charakterem życia mieszkańców.

W katowickiej kawalerce, pomimo małego metrażu pojawiają się mocne kolory na ścianach. Początkowe obawy inwestora okazały się bezpodstawne. Kolory nie "zabrały" przestrzeni, a dodały wnętrzu charakteru i przytulności. Projektantce udało się również zmieścić w korytarzu dużą szafę. Dzięki prostej formie mebel nie zagraca i nie przytłacza wnętrza, a może pomieścić całkiem sporo. Duża ilość schowków oraz półek czyni to niewielkie mieszkanie w pełni funkcjonalnym.

Zobacz też: Nowoczesny dom - piękne wnętrza ze Śląska

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!