REKLAMA

Klinkierowa cegła - sposób na stylową elewację

Redakcja Archiconnect.pl | 04 cze 2018 12:44 0

Cegła klinkierowa to wciąż chętnie wykorzystywany element, podnoszący prestiż i trwałość inwestycji. Jej zalety docenią zwłaszcza poszukujący pomysłu na stylowe elewacje w historycznych centrach miast.

Nowa inwestycja w centrum miasta to dla deweloperów szczególne wyzwanie. Tego typu projekty często sąsiadują z historyczną zabudową. Wymagają więc dużej wrażliwości estetycznej i wyczucia smaku. Z drugiej strony, powinny się charakteryzować podwyższoną trwałością, często są bowiem narażone na zanieczyszczenia powietrza. "Smog czy kwaśne deszcze to czynniki mające zdecydowanie negatywny wpływ na stan elewacji. W tym kontekście kluczową zaletą klinkieru jest jego niska nasiąkliwość, oznaczająca odporność na zabrudzenia i korozję chemiczną" – wyjaśnia Bogdan Dobrowolski z firmy ArtBrick. "Struktura wypalanych w temperaturze ok. 130 st. Celsiusza płytek charakteryzuje się dodatkowo łatwością czyszczenia mechanicznego. Co więcej, taka potrzeba zachodzi nieporównanie rzadziej niż np. w przypadku łatwiej brudzącego się tynku. Efekt to oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczanych na konserwację elewacji."

Nowoczesny dom inspirowany tradycją regionu

Kolekcja Retro oferuje także niezwykle szeroki wachlarz dostępnej kolorystyki płytek. Wśród ponad 50 propozycji znaleźć można zarówno klasyczne odcienie, jak i oryginalne interpretacje klinkierowego stylu. Obok licznych odcieni ceglanej czerwieni, w palecie znajdziemy również tonacje jasnego piasku czy nawet bardzo modnej obecnie szarości. Wszystko po to, by umożliwić projektantom swobodne dopasowanie wyglądu nowych elewacji zarówno do oryginalnych wizji, jak i otoczenia.

Wszystkie dostępne płytki są kompatybilne z pozostałymi elementami systemu ArtBrick. Nakleja się je na specjalną styropianową płytę, uprzednio zamocowaną do elewacji i stanowiącą element skutecznej termoizolacji. Szybkość montażu, trwałość i znacząco niższe koszty w porównaniu do klasycznych elewacji klinkierowych, wymagających m.in. dodatkowych fundamentów, powodują, że system ArtBrick jest chętnie wybierany przez developerów poszukujących rozwiązań opłacalnych i jednocześnie podnoszących prestiż budynku. Dzięki kolekcji Retro projekty te nie tylko dopasowują się do wymagającego otoczenia centrów miast, ale również same pomagają tworzyć w tych miejscach szczególny klimat.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!