REKLAMA

Kolorowy cyrk w pokoju dziecka - sam możesz to zrobić!

Redakcja Archiconnect.pl | 27 maj 2019 13:16 0

Urządzając pokój dla malucha warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wykreować przestrzeń stworzoną do wesołej zabawy. Aranżacja na wzór cyrkowego namiotu sprawi, że do pomieszczenia na długo zawita radość i energia. Zobacz, jak stworzyć kolorowy cyrk w pokoju dziecka!

Budowę cyrkowego namiotu najlepiej rozpocząć od oznaczenia jego środka na dole ściany, tuż przy podłodze. Od tego punktu rysujemy prostą, pionową linię do wysokości 2 metrów, zaznaczając jej kraniec ołówkiem i wbijamy w tym miejscu gwoździk. Od dolnego środka namiotu odmierzamy po 135 cm w obu kierunkach i zaznaczamy zewnętrzne punkty. To one będą stanowić krawędź namiotu i jego całkowitą szerokość. Zaczynając od tych miejsc po obu stronach rysujemy pionowe linie w wysokości 145 cm, a na ich końcu u góry wbijamy gwoździki.

Wyznaczamy dach

Teraz czas wyznaczyć krawędź dachu. Do tego pomocny będzie sznurek. Zawiązujemy węzeł na jego końcu i przyczepiamy go do wbitego na samym początku środkowego gwoździka. Dalej należy poprowadzić sznurek tak, by zaczepić go o przymocowany po jednej ze stron zewnętrzny gwoździk. Powstałą linię odrysowujemy ołówkiem. Te same czynności powtarzamy po drugiej stronie, upewniając się, że sznurek ma tę samą długość po obu stronach namiotu, by zachować symetrię. Narysowane w ten sposób linie dachu i ścian namiotu oklejamy taśmą malarską i przechodzimy do tworzenia wewnętrznych pasów.

Malujemy pasy

Zaczynając od jednego z boków na dole ściany co 30 cm zaznaczamy punkty, a następnie od każdego z nich rysujemy pionowe linie aż po granicę dachu. Malować będziemy co drugi pas, ale najpierw trzeba zaznaczyć zewnętrzne krawędzie pasów przeznaczonych do malowania za pomocą taśmy malarskiej. Pora rozpocząć malowanie. Farbą Tikkurila Optiva Semi Matt 20 w żywym odcieniu czerwieni M326 Marmalade malujemy w pierwszej kolejności krawędzie pasów za pomocą pędzla, a w środku pasy malujemy wałkiem. Po około 4 godzinach można nałożyć kolejną warstwę farby. Bardzo ważne jest, by taśmę malarską odkleić od razu po ukończeniu malowania, gdy farba jest jeszcze mokra, by zapobiec jej oderwaniu wraz z taśmą.

Czas na dekoracje

Dziecięcy pokój można też udekorować pomysłowymi drobiazgami dopasowanymi do wystroju. Duże kostki w biało-czerwone wzory nawiązujące do cyrkowego namiotu będą służyć za oryginalne siedzisko, efektownie dopełniając wnętrze, a pasiasty dywan i kolorystycznie dobrane poduszki wykończą spójną aranżację. Wykorzystując farby Tikkurila Liitu i Tikkurila Magnetic ścianę można zaś zmienić w przyciągającą magnesy tablicę. Pozwoli to na ozdobienie jej kredowymi rysunkami i obrazkami bez potrzeby używania pinezek czy kleju.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!