REKLAMA

Komfortowy apartament w stylu art deco

Redakcja Archiconnect.pl | 08 sie 2018 09:01 0

Projekt apartamentu pokazowego osiedla Awangarda, był wymagającym przedsięwzięciem. Prym wiodą tu nawiązania do stylistyki art deco, a zwykłe przedmioty występują w niezwykłych formach.

Architekci z pracowni Tarnowski Division stworzyli wnętrza odważne, niepozbawione nonszalancji, a zarazem ciepłe i komfortowe. Pierwiastek męski przenika się tu z pierwiastkiem kobiecym, wnosząc wyjątkowy klimat, który dopełniają - stworzone indywidualnie dla tego miejsca - detale. Dominują stonowane, spokojne barwy, szlachetne formy i naturalne materiały - drewno oraz kamień. Nie ma tu miejsca na przypadek, a wszystkie elementy łączą się, tworząc spójną całość.

- Zależało nam na tym, by powstało wnętrze nasycone, nieprzeciętne, z charakterem, odważne. To nie jest wnętrze, które jest bezpieczne – ono jest jakieś. Wchodzimy i wiemy, że jesteśmy u człowieka ciekawego świata, głodnego nowych doświadczeń, odważnego zarówno w pracy, jak i na co dzień - wyjaśnia Szymon Tarnowski z Tarnowski Division.

Zobacz też: Detal tworzy wnętrze - rozmowa z architektami pracowni Tarnowski Division

Szczególną rolę odegrały nawiązania do estetyki art deco. Motywy typowe dla wzornictwa lat 20. pojawiają się w formie powtarzalnych detali, na przykład charakterystycznych szklanych prętów w gzymsach przysufitowych, w bibliotece czy u podstawy stołu. Architekci podjęli wyzwanie, jakim było zdefiniowanie na nowo przedmiotów codziennego użytku. W efekcie tych poszukiwań powstała między innymi kamienna umywalka, która sprawia wrażenie unoszącej się w powietrzu, czy niezwykłe sufity z geometrycznymi motywami. Łazienka zaprojektowana w ogrodzie zimowym, którego okna z luster weneckich wychodzą na piękny widok okolicy, pochwyty drzwi z mosiądzu ręcznie frezowanego i patynowanego czy ściany wykonane z naturalnych kamieni - marmurów sprowadzanych specjalnie z Włoch - sprawiają, że apartament jest pełen luksusu i wyrafinowanej elegancji.

Architekci z pracowni Tarnowski Division tworzyli koncepcję wnętrz, z myślą o przyszłych mieszkańcach. Według nich piękne przestrzenie często inspirują nas do zmian w życiu, do rozpoczęcia nowego rozdziału. Świadomość potrzeb i wyjątkowa twórcza wrażliwość sprawiły, że apartament jest miejscem energetycznym i inspirującym, w którym z pewnością rozegra się wiele pięknych historii.

Komfortowy dom w Piasecznie w stylu modernistycznym

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!