REKLAMA

Komfortowy dom w Piasecznie w stylu modernistycznym

Redakcja Archiconnect.pl | 02 sie 2018 09:05 0

Eleganckie wnętrza domu w Piasecznie utrzymane są w stylu modernistycznym. Ważną rolę w otwartej przestrzeni dziennej będzie odgrywać sztuka, na którą zarezerwowano większość ścian. Projektant wprowadził również do wnętrza elementy nadające poczucie komfortu i ciepła.

Do zlokalizowanej na parterze części dziennej prowadzi przedsionek, wydzielony za pomocą drzwi przesuwnych, nawiązujących - tak jak sama bryła budynku -  do stylistyki Bauhausu. Niewielki przedsionek został wykończony w lakierowanej, ciemnografitowej zabudowie. Architekci warszawskiej pracowni Wyrzykowski Studio - generalnego wykonawcy tej inwestycji, znaleźli tu miejsce na sprytnie ukryte szafy wnękowe, zaś panele z drugiej strony skrywają wejście do toalety. Warto zwrócić też uwagę na drzwi wejściowe, wykonane niemalże w całości ze szkła. W stalowej lakierowanej ramie zostały osadzone przeszklenia z czterech rodzajów szkła.

Zobacz też: Wyrzykowski Studio nominowane w międzynarodowwym konkursie

Przedsionek przechodzi w salon, w którym dominują szarości, złamana biel i ciemny grafit. Centralną część pomieszczenia zajmuje kominek w minimalistycznej formie. Przestrzeń wzbogaca ciekawy dywan, a duże przeszklenia odsłaniają piękny widok na ogród. Z tego powodu szklaną zabudowę zastosowano również przy klatce schodowej, za którą znajduje się gabinet z funkcjonalnym miejscem na książki. Wszystkie pomieszczenia strefy dziennej przenikają się. Salon łączy się z kuchnią, w której miejsce do gotowania zostało zintegrowane ze stołem wykończonym w ciemnobrązowym dębowym fornirze.

Na piętrze zlokalizowane są dwie sypialnie: główna i gościnna, obie z łazienkami. Dodatkowo, przy sypialni dla gości znajduje się garderoba. Również tutaj pomieszczenia oddzielone są od siebie w subtelny sposób, dający wrażenie przenikania się przestrzeni. Jasna kolorystyka w sypialni gospodarzy ciekawie kontrastuje z ciemnobrązową podłogą z olejowanego dębu. Pokój kąpielowy wręcz wtapia się w sypialnię, a wolno stojące wanna i umywalka renomowanej firmy Antonio Lupi stanowią ozdobę wnętrza. Ze względów praktycznych toaleta została umieszczona w oddzielnym pomieszczeniu. Podobną kolorystkę zastosowano w pokoju gościnnym.

To też Cię zainteresuje: Detal tworzy wnętrze - rozmowa z architektami pracowni Tarnowski Division

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!