REKLAMA

"Korniłowiczówka" - piękne wnętrza w góralskim klimacie

Redakcja Archiconnect.pl | 09 sie 2019 10:00 0

"Korniłowiczówka" to jeden z najstarszych budynków w Zakopanem. Jeszcze dziś pod białym tynkiem karczmy „Burniawa” skrywa się słoma – oryginalna izolacja domu tamtych czasów. Piękna, zabytkowa architektura oraz wnętrza zaaranżowane w tradycyjnym góralskim klimacie idealnie pasują do dzisiejszego stylu „slow life”.

Wystarczy przekroczyć próg domu Korniłowiczów na Bystrem, by poczuć zakopiański klimat sprzed 100 lat. Pięknie zdobione drzwi, mnóstwo rzeźbionych ornamentów na drewnianych płazach, z których zbudowane są ściany, wspaniale oddaje wielowiekową tradycję tego miejsca.

Zobacz też: Nowoczesne wnętrze z industrialną nutą - przytulny apartament w centrum miasta

Aranżacja i design budynku odwołuje się do jego bardzo bogatej, czasem nawet burzliwej historii. Przez wszystkie lata istnienia „Korniłowiczówki” odwiedzali ją znakomici goście. Mieszkał tu wybitny etnolog Bronisław Piłsudski, starszy brat Józefa, a także Tytus Chałubiński i jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy, Henryk Sienkiewicz.

Tu, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością

Dziś tradycja spotyka się tu z nowoczesnością. Oryginalne drewniane szafy w kuchni połączono z nowoczesnymi urządzeniami AGD w stylistyce retro. Główną izbę zdobi piękny piec kaflowy, który zimą stanowi jedno ze źródeł ogrzewania domu. Starannie dobrane elementy wystroju i detale napełniają dom specyficzną, przyjemną aurą. A to stylowy kufer na skarby w jednym z pokoi, a to świetnie dopełniające całości lampki nocne. To wszystko powoduje, że czujemy się tu jak w odwiedzinach u babci na wsi podczas szkolnych wakacji. Historię domu przywołuje wspaniale zachowany kredens z oryginalnym napisem witającym gości, którzy go odwiedzają. Obecnie dom przeznaczony jest na wynajem. Budynek przystosowany jest dla ośmiu osób. Ma trzy stylowo urządzone pokoje i świetnie zorganizowaną pod względem wystroju kuchnię – mówi Aneta Bobak, dyrektor zakopiańskiego biura Rent like home, firmy, która obsługuje wynajem „Korniłowiczówki”.

To też Cię zainteresuje: Industrializm po skandynawsku - zobacz piękne, jasne mieszkanie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!