REKLAMA

Małe mieszkanie - jakie drzwi wybrać?

Redakcja Archiconnect.pl | 11 wrz 2018 09:04 0

W małym mieszkaniu liczy się każdy centymetr. Funkcjonalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni okazuje się kluczowe w aranżacji niewielkich pomieszczeń. Wybierając drzwi do małego mieszkania powinniśmy zadbać o to, by odpowiednio zagospodarować przestrzeń oraz nie przeładować wnętrza.

Biel rozjaśnia i optycznie powiększa wnętrze, dlatego jest zalecana szczególnie przy niewielkich metrażach. W takich pomieszczeniach sprawdzą się ozdobione klasycznym wzorem białe drzwi Porta Skandia Premium. Dobrze skomponują się z jasną ścianą w odcieniu złamanej bieli oraz z utrzymanymi w skandynawskim stylu elementami wystroju, nie ujmując wnętrzu blasku i świeżości.

To też Cię zainteresuje: Umywalka z drewna - niepowtarzalna ozdoba łazienki

W niewielkich mieszkaniach nie brakuje ciasnych korytarzy i niedoświetlonych kątów. Warto więc postawić na drzwi z przeszkleniami, np. Porta Verte Premium. Dzięki przeszkleniom światło przedostanie się z sąsiednich pomieszczeń, dodając przestronności wąskiemu przejściu. Matowe szyby nie tylko zapewnią poczucie intymności, ale też urozmaicą aranżację swoją lekkością. Dzięki ceglanym i drewnianym elementom całość emanuje ciepłem i naturalnymi kolorami.

Zobacz też: Mieszkanie na wynajem: kiedy i jak urządzać

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni będzie zastosowanie drzwi z kolekcji Porta Koncept w wersji przesuwnej. Wówczas powierzchnię, którą zajmują tradycyjnie otwierane skrzydła można spożytkować inaczej, ustawiając w to miejsce np. sofę z rozkładanym podnóżkiem. Takie rozwiązanie pozwala na estetyczny i funkcjonalny podział nawet niewielkiej przestrzeni.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!