REKLAMA

Małe mieszkanie - nie bój się kolorów!

Redakcja Archiconnect.pl | 14 wrz 2018 10:15 0

Małe, trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 47 m kw. przeszło całkowitą metamorfozę. Układ funkcjonalny został dopasowany do życia i potrzeb inwestorki. Głównym założeniem projektowym było maksymalne wykorzystanie każdego centymetra dostępnej przestrzeni.

Strefę wejściową powiększono kosztem gabinetu, który - choć mniejszy - został zaaranżowany w taki sposób, aby pomieścić wszystkie papierowe skarby (zabudowa pod sufit) oraz czerwony rower inwestorki (grafika łańcucha).

Maksymalnie zabudowana szafkami kuchnia pozwala na rewolucje w kwestii zdrowego gotowania, a zabudowa sprytnie ukrywa niewielki, wysuwany blacik do spożywania szybkich, porannych posiłków. Łazienkę powiększono, aby móc zmieścić w niej wygodną wannę, w której pani domu może się wieczorem zrelaksować. Pralka i zaplecze gospodarcze znalazły swe miejsce w białej zabudowie meblowej w przedpokoju.

W salonie umieszczono indywidualnie zaprojektowany stolik kawowy. Na czas przyjmowania gości zmienia się on w stół jadalniany. Zabudowa kryje w sobie aż sześć dodatkowych krzesełek dla gości. Oryginalną ozdobą salonu jest wykonana z przesuwanych paneli ściana za telewizorem. Jej wyrazisty, barwny wzór to najmocniejszy akcent tego niewielkiego wnętrza. Za kolorową ścianą telewizyjną ukryto sypialnię oraz garderobę.

Dzięki staraniom projektantek z pracowni Modus Architekci, założony cel został osiągnięty w stu procentach. Mieszkanie znacznie zyskało na funkcjonalności, wnętrza są przytulne, a do tego mają swój niepowtarzalny charakter.

To też Cię zainteresuje: Kawalerka - zobacz sposób na przytulne i funkcjonalne wnętrze

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!