REKLAMA

Meble z czerwonego dębu - ciekawe projekty studentów z Oxfordu

Redakcja Archiconnect.pl | 27 lip 2018 10:23 0

Studenci Rycotewood Furniture Centre brytyjskiej uczelni City of Oxford College stworzyli niezwykłe meble do przechowywania, wykonane z jednego z najbardziej odnawialnych gatunków drewna na świecie. W ich gronie znalazł się Polak – Marcin Waszak!

Założeniem projektu realizowanego przez jeden z najwyżej ocenianych wydziałów meblarskich w Wielkiej Brytanii, było zapoznanie studentów z mało znanym na terenie Europy surowcem – amerykańskim dębem czerwonym. W ramach wspólnego projektu Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) dostarczyło materiał, a uczelnia wybrała dziesięciu studentów drugiego roku kształcenia zawodowego, których poproszono o stworzenie mebli do przechowywania. Zadanie polegało na zastosowaniu kreatywnego podejścia i efektywnego wykorzystania naturalnych cech drewna, a także na odnotowaniu wszystkich użytych podczas pracy materiałów oraz ilości zużytej energii, co pozwoliło na obliczenie wpływu ich produkcji na środowisko.

Projekt nadzorował Philip Koomen – znany brytyjski projektant i twórca mebli, który zapewniał studentom wsparcie w trakcie warsztatów projektowych. Poprosił ich ponadto o wskazanie artystów, rzeźbiarzy czy architektów, którzy stanowili dla nich inspirację przy pracy. Studenci z entuzjazmem podeszli do postawionego przed nimi zadania. - Otwartość na nowe wyzwania i odwaga w podejmowaniu artystycznego ryzyka zaowocowała niezwykle innowacyjnymi projektami – przyznał Koomen. Jestem pod wrażeniem rezultatów ich pracy. W tych meblach widać rozważne planowanie i dobre rzemiosło.

Zobacz też: Polska projektantka nagrodzona w międzynarodowym konkursie

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!