REKLAMA

Męski azyl: zobacz wnętrza nowoczesnego apartamentu

Redakcja Archiconnect.pl | 09 kwi 2019 15:01 0

Właściciel apartamentu to młody mężczyzna, którego pasją jest praca. Fascynuje go też japońska kultura Samurajów. Zgodnie z życzeniem inwestora forma została podporządkowana funkcji, zaś wystrój ograniczony do niezbędnego minimum.

Właściciel tego 70-metrowego apartamentu pragnął wyraźnego podziału przestrzeni na strefę publiczną - dostępną dla odwiedzających gości, oraz prywatną, do której nie powinien zaglądać nikt niepowołany. Zależało mu przy tym na płynnym przenikaniu pomieszczeń. Po wejściu do mieszkania trafiamy więc do strefy dziennej, zaaranżowanej w otwartym planie i łączącej funkcje kuchni, jadalni oraz miejsca wypoczynku. Z przedpokoju prowadzi także wejście do pralni i toalety dla gości. Sypialnia, garderoba oraz łazienka gospodarza położone są w dalszej części apartamentu.

Minimalizm barw i form

W aranżacji wnętrza architekci zastosowali bardzo męski zestaw kolorów - postawili na kontrast grafitowej czerni, szarości i bieli oraz naturalnego drewna. Subtelniejszy, bardziej stonowany zestaw barw pojawia się w sypialni. Drewniane akcenty rozmieszczono równomiernie we wszystkich pomieszczeniach. Monochromatyczność czerni i bieli przełamują kolorystyczne akcenty w postaci dekoracyjnych poduszek na kanapie w salonie oraz obrazów.

Zobacz też: Piękne, nowoczesne mieszkanie - przestrzeń dżentelmena

Minimalistyczny wystrój apartamentu podporządkowany jest funkcji. Na życzenie inwestora architekci zrezygnowali zabudowy o ostrych narożnikach. Zaplanowali też znaczną przestrzeń do przechowywania w kuchni oraz w holu. Ilość otwartych półek ograniczono do minimum. W salonie pojawił się jedynie otwarty regał na książki oraz półka na głośnik i szuflada z wbudowanym biokominkiem.

Płynny podział przestrzeni

System przesuwnych drzwi z wypełnieniem z mlecznego szkła oddziela część wypoczynkową od niewielkiego gabinetu. Półprzezierne szkło pozwala przenikać naturalnemu światłu z gabinetu do salonu. Podobne rozwiązanie zastosowano też do wydzielenia pokoiku sąsiadującego z kuchnią. Właściciel apartamentu wykorzystuje go jako pomieszczenie do palenia shiszy oraz parzenia herbaty. Podczas ceremonii parzenia herbaty wykorzystywany jest niewielki, składany stolik wbudowany w podłogę. Przesuwne drzwi oddzielają również garderobę od sypialni.

Ważnym elementem projektu jest oświetlenie. Architekci zastosowali pełną gamę rozwiązań: oświetlenie ogólne, funkcjonalne i dekoracyjne w postaci ledowych taśm przecinających sufit i ściany.

To też Cię zainteresuje: Kawalerka w kamienicy - małe mieszkanie na wynajem

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!