REKLAMA

Metamorfoza mieszkania z epoki PRL - zobacz efekt

Redakcja Archiconnect.pl | 22 cze 2018 10:51 0

Przed remontem mieszkanie na Dolnym Mokotowie, w budynku z przełomu lat 50. i 60. XX w., było ciasne i podzielone na niewielkie pomieszczenia. Jego atutem była atrakcyjna lokalizacja w pobliżu Łazienek Królewskich.

Początkowo mieszkanie składało się z niedużych oddzielnych pomieszczeń: dwóch pokoi, niewielkiej kuchni, toalety i malutkiej łazienki. Metamorfoza przeprowadzona według projektu Pawła Wyrzykowskiego, zaowocowała nowoczesnym, eleganckim apartamentem w stylu butikowego hotelu. Wnętrze zostało wykończone „pod klucz” przy nadzorze architekta na etapie realizacji. Głównym założeniem projektowym było uzyskanie lepszej i optycznie powiększonej przestrzeni oraz stworzenie funkcjonalnego układu.

Pierwszy cel zrealizowano poprzez otwarcie kuchni na salon. Dzięki zastosowaniu podobnych materiałów, oba wnętrza tworzą spójną całość. Blaty kuchenne i ścianę w salonie wykonano z marmuru. Z kolei olejowany dąb odnajdziemy na podłodze w salonie oraz w zabudowie kuchni.

W sypialni stworzono nastrój intymności, dzięki miękkiej wykładzinie i tapecie o fakturze aksamitnej tkaniny. Ze względów sentymentalnych pozostawiono stare meble: stoliki nocne, komodę i szafę, wkomponowane w nowoczesny wystrój.

Łazienka utrzymana jest w kolorystyce korespondującej z salonem i z sypialnią. Posadzkę i okładziny ścian wykonano z marmuru Botticino Semiclassico. Ściany i wykonaną na zamówienie szafkę umywalkową pomalowano w kolorze harmonizującym z tapetą w sypialni. Nad umywalką powieszono szafkę z lustrami w chromowanej ramie, a poniżej sprytnie ukryto pralkę.

Zobacz też: Proste, jasne i funkcjonalne - a efekt zachwyca!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!