REKLAMA

Modna podłoga - postaw na drewno!

Redakcja Archiconnect.pl | 03 gru 2018 13:34 0

Drewno to materiał, który się nie nudzi, czy to w meblach, drzwiach czy na podłodze. Drewniana podłoga - zarówno nowoczesna, jak i w klasycznym stylu - zawsze będzie ponadczasowa. Panujące trendy we wnętrzach decydują o popularności określonych wzorów podłóg drewnianych, na co wpływ ma również moda na konkretne gatunki drewna. Po latach „boomu” na drewno egzotyczne, obecnie znów zwracamy się ku gatunkom rodzimym.

Ściany oraz podłoga stanowią bazę we wnętrzu. To zazwyczaj do nich dobieramy meble, oświetlenie, dodatki, jaki i kolor. O ile otaczające nas przedmioty możemy wymieniać częściej, a ściany przemalowywać, to podłoga z reguły jest wyborem na lata. I dlatego w tym przypadku, podłogę musimy wybrać świadomie, zgodnie z naszym gustem oraz aranżacją całego wnętrza.

Projektując wnętrze musimy pamiętać, że pewne jego elementy powinny pozostać niezmienne przez kilka lat. Tak jest właśnie z podłogą. Podczas pracy z Klientem pokazujemy wiele dostępnych wariantów – faktur, wzorów, czy kolorów. Jednak to my jako architekci musimy cały projekt spiąć w całość. Dla nas podłoga jest bazą. Jeśli stawiamy na drewno, to staramy się unikać wprowadzenia kilku jego kolorów czy faktur. Drewno to materiał, który nadaje przytulności i „uspokaja wnętrze”, a jeśli wprowadzimy kilka wybarwień – zapanuje chaos. Poza wyglądem podłogi zwracamy również uwagę na jakość. Inną podłogę zarekomendujemy do sypialni, a jeszcze inną do przedpokoju czy łazienki. Wszystko spowodowane jest sposobem użytkowania. Musimy pamiętać o ścieralności, łatwym czyszczeniu czy też wykończeniu podłogi, aby uniknąć np. pośliźnięcia się - mówi architekt Dorota Maksymowicz, właścicielka biura projektowego The Space.

Zobacz też: Drewno w łazience - zobacz wyjątkowe umywalki

Aktualne trendy pokazują, że triumf święci jodła francuska, popularna zwłaszcza w starych kamienicach. Do łask powraca także postarzany parkiet klasyczny, charakterystyczny dla wnętrz wiktoriańskich. Na podłogi geometryczne takie jak heksagony, decydują się głównie właściciele nowoczesnych wnętrz, natomiast kasetony zdobią zarówno zabytkowe wille, jak i awangardowe realizacje. Klienci powinni mieć także świadomość, że istnieje możliwość stworzenia podłogi w 100% dedykowanej ich wymaganiom. Idealne połączenie jakości i unikalnego wyglądu, sprawia że drewno jeszcze długie lata będzie gościć w naszych wnętrzach, i wiedzą o tym również producenci podłóg, dlatego są tak elastyczni w budowaniu swojej oferty.

Poza odświeżeniem kolekcji LARECO – „Nature&Design”, stworzyliśmy nową – IMPERI Collection by LARECO – o wyselekcjonowanej gamie kolorów i szlachetnych wykończeniach, w której znajdziemy podłogi geometryczne, ręcznie postarzane, a także wykonane z dębu bagiennego, którego wiek szacowany jest na 600 do 6000 lat. Staramy się nieszablonowo podchodzić do tematu podłóg, dlatego pokazujemy najnowsze trendy i tym samym wyznaczamy nowe kierunki. Zarówno podłogi ręcznie postarzane, stylizowane, czy podłogi geometryczne, cieszą się podobnym zainteresowaniem, jednak najważniejszym aspektem jest odpowiedni dobór podłogi do konkretnego rodzaju inwestycji - mówi Adam Zińczuk, Prezes GRUPY LARECO.

Nowocześnie i przytulnie: tak urządzisz 45 metrów

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!