REKLAMA

Moskiewski apartament - wnętrze inspirowane sztuką

Redakcja Archiconnect.pl | 19 lis 2018 13:58 0

Ten wyjątkowy, moskiewski apartament należy do właścicielki galerii sztuki w Petersburgu. Awangardowo zaprojektowane wnętrza same w sobie uznać można za przykład współczesnego dzieła sztuki.

Nietuzinkowa osobowość właścicielki stumetrowego mieszkania zainspirowała projektantów studia Svoboda do wykreowania pełnego artyzmu wnętrza. Oryginalnie i z rozmachem zaprojektowany apartament pokazuje, jak głęboko są dziś ze sobą związane współczesna sztuka, nowoczesna architektura, wzornictwo i moda.

Inspiracją dla niestandardowego podziału przestrzeni apartamentu był dynamiczny i innowacyjny charakter suprematyzmu Nadieżdy Hodosewicz-Lezhe, a dokładnie namalowany przez nią w latach 60. XX wieku obraz "Suprematyzm nr 1. Kompozycja z czarnym kółkiem i czerwonym trójkątem na białym tle".

Materiały o zróżnicowanym charakterze, designerskie meble i dzieła sztuki tworzą zharmonizowaną, ponadczasową całość. Precyzyjnie dobrane elementy wystroju bezustannie wchodzą ze sobą w interakcje. Dialog zbliżonych do siebie form projektanci studia Svoboda okrasili zaskakującymi, kontrastowymi elementami. Końcowy efekt ich pracy nikogo nie pozostawia obojętnym.

Zobacz też: Z miłości do... - harmonijne połączenie klasyki i nowoczesności

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!