REKLAMA

Motel One Warszawa Chopin - zobacz wnętrza inspirowane twórczością Fryderyka Chopina

Redakcja Archiconnect.pl | 15 lip 2019 10:41 0

Sieć Motel One otworzyła swój pierwszy hotel w Polsce. Jako motyw przewodni wystroju hotelu Motel One w Warszawie wybrano twórczość Fryderyka Chopina, nie tylko ze względu na lokalizację obiektu, lecz również na historię kompozytora i jego ogromne znaczenie dla miasta i kultury.

Pierwszy hotel Motel One Warszawa-Chopin położony jest na ul. Tamka, na południe od Wisły i naprzeciwko Narodowego Instytutu i Muzeum Fryderyka Chopina. Już wchodząc do hotelu goście mają styczność z kompozytorem. Ogromny mural autorstwa Mariusza Libela przedstawiający Chopina zdobi ścianę za recepcją. Inne prace Libela można znaleźć na tylnej ścianie Strefy One Lounge – jest to syrena, symbol Warszawy, przedstawiona na tle herbu miasta. Prace artystyczne są obecne również w każdym z 333 pokoi hotelowych i przedstawiają mniejsze wersje dzieła z wizerunkiem Chopina.

Serce hotelu

Cała strefa One Lounge zaprasza gości do świata muzyki. Przechodząc z recepcji do części wspólnej, mijamy meble wypoczynkowe marki Wittmann i Poltrona Frau oraz unikatowe stoliki, które firma Baxter zrobiła na zamówienie Motel One - meble mają na blatach nadrukowane nutniki kompozytora. W strefie One Lounge można znaleźć również sofy marki Baxter i Moroso, specjalnie wyprodukowane dla Motel One – wśród nich najbardziej wyróżnia się model, który przypomina klawisze fortepianu. Nie mogło zabraknąć także kultowych, turkusowych foteli w kształcie jajka, które są symbolem marki Motel One. Jednym z elementów, które powodują, że pomieszczenie prezentuje nowoczesną interpretację dawnych czasów, jest kolorowy dywan marki Golran. Dla osób, które chcą odpocząć od zatłoczonych ulic i posłuchać kojącej muzyki Chopina, zaprojektowano specjalny wyściełany kącik.

Zobacz też: Niezwykły dom powstał Warszawą. Zobacz chatkę do czytania

Muzyka prowadzi gości do baru, który jest centrum rozmów i życia w strefie One Lounge. Tylną ścianę baru w głębokim czarnym kolorze wykończono na wysoki połysk i wzbogacono o złote detale, dzięki czemu całość przywodzi na myśl elegancję fortepianu. W zależności od tego, pod jakim kątem patrzy się na ścianę, abstrakcyjne nuty zdają się znikać i na nowo pojawiać.

Wysmakowana kompozycja

Wisząca lampa Capellini stworzona z 50 kolorowych szklanych kul kontrastuje z bielą i czernią eleganckich instrumentów, a dwumetrowy żyrandol Quasar potęguje odczucie siedzenia w wielkiej sali koncertowej. W odrębnej, kameralnej sali konferencyjnej, znajdującej się niedaleko recepcji, wyświetlane są nuty i wizerunki Chopina – podobnie jak w galerii sztuki.

Wszystko razem tworzy wyjątkowo kreatywną przestrzeń wspólną, sprzyjającą zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. Hotel zaprasza gości do relaksu i rozkoszowania się luksusem w przystępnej cenie. One Lounge jest sercem hotelu, pełnym energii, tak jak okolica, w której się znajduje. Centrum miasta znajduje się w niewielkiej odległości od najwspanialszych atrakcji Warszawy i zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej takiej jak autobusy i metro.

To też Cię zainteresuje: Radisson Collection Hotel w Warszawie już otwarty - wnętrza warte 5 gwiazdek!

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!