REKLAMA

Na czym można zaoszczędzić budując dom?

Redakcja Archiconnect.pl | 04 wrz 2018 11:59 0

Sposób  budowy wymarzonego domu zależy od możliwości finansowych i czasu, jakimi dysponuje inwestor. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tzw. system gospodarczy, czy na budowę "pod klucz", możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, dokonując zakupów u jednego producenta.

Atutem budowy domu w tzw. systemie gospodarczym są niższe koszty budowy. Inwestor musi jednak samodzielnie zorganizować wszystkie prace, materiały, fachowców od poszczególnych etapów robót, załatwić formalności, negocjować ceny. Wymaga to czasu oraz dobrego zmysłu organizacyjnego. Inna opcja to powierzenie jednej firmie budowy domu „pod klucz”. Najczęściej decydują się na nią inwestorzy z zasobniejszym portfelem, dla których to czas jest najcenniejszy.

Zaoszczędź czas i pieniądze

W obu przypadkach zakupy materiałów budowlanych u jednego, sprawdzonego producenta pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze. Oszczędzamy czas, ponieważ kontaktujemy się z przedstawicielem jednej firmy, który koordynuje cały proces zakupowy. Znając nasze oczekiwania i możliwości jest w stanie zaproponować nam odpowiednie rozwiązania wraz z kompleksową obsługą montażową i transportem. Składając zamówienie możemy też wynegocjować rabat. Już samo to przynosi nam wymierne korzyści finansowe. Ponadto, zamiast tracić czas na rozmowy z kolejną firmą i różnymi ekipami monterskimi, zastanawiać się, czy uda nam się dobrać odpowiednie elementy tak, by do siebie pasowały, możemy zająć się następnym etapem prac - wyjaśnia Paweł Orzeł, ekspert firmy Nitus, posiadającej kompleksową ofertę bram garażowych, okien, parapetów, rolet zewnętrznych, moskitier i drzwi, a nawet komórek lokatorskich.

Kompatybilność elementów

Wybierając produkty tego samego producenta mamy gwarancję dopasowania wszystkich elementów. Jest to istotne nie tylko w kwestiach kolorystyki, ale przede wszystkim w przypadku zastosowania napędów automatycznych w bramach i roletach, czy też elektronicznych elementów kontroli dostępu w drzwiach wejściowych. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju urządzenia i podzespoły są ze sobą kompatybilne. To znaczne ułatwienie, szczególnie w przypadku konserwacji i serwisowania poszczególnych elementów, bez konieczności ponownego umawiania się z różnymi firmami.

Zobacz też: Odkurzacz centralny w domu - czy warto go mieć?

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!