REKLAMA

Naturalna zieleń i industrialny klimat. Zobacz nowe biuro Unidevelopment SA

Redakcja Archiconnect.pl | 13 sie 2019 13:05 0

Zapraszający charakter siedzibie firmy Unidevelopment nadaje naturalna, relaksująca zieleń. Autorem koncepcji wnętrza opartej na połączeniu elementów industrialnych z zielenią jest firma Tétris, która wykonała prace w pełnym zakresie Design + Build.

Ponieważ zależało nam na stworzeniu przyjaznych warunków do pracy, w każdej części open space czy wydzielonych salkach widać dużo naturalnej zieleni. Przytulności tu dodają także żywe barwy wykładzin, przeplatające się z czystą bielą ścian i grafitowymi sufitami. Industrialny charakter wprowadzają zaś uwidocznione instalacje sufitowe tj. wentylacja, klimatyzacja, elektryka i automatyka, które zostały pomalowane na kolor grafitowy. W kilku miejscach zastosowaliśmy też na ścianach beton oraz metalowe lampy wiszące - mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris.

Zobacz też: Płytki dywanowe - zobacz sprawdzone rozwiązanie do biura

Dla lekkiego przełamania fabrycznej koncepcji sufitów, w częściach przeznaczonych do pracy, projektanci wprowadzili dekoracyjne panele akustyczne z wełny Ecophon, co dodatkowo poprawiło akustykę pomieszczeń. Dużą rolę w tworzeniu relaksującego klimatu odgrywa tu też gra światłem - nad stanowiskami pracy zastosowano barwę naturalną, natomiast nad zielenią ciepłą.

Na otwartych przestrzeniach gra kolorami oddziela strefy pracy poszczególnych działów firmy. Barwne wykładziny prowadzą także użytkowników biura do kuchni, sal spotkań czy gabinetów. Większość powierzchni do pracy znajduje się na open space, dlatego projektanci Tétris zaproponowali także wydzielenie stref dla mniejszych zespołów.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesne biuro coworkingowe - eleganckie i inspirujące wnętrza

Główna sala konferencyjna, wyposażona jest w mobilne ściany pozwalające na uzyskanie 3 wariantów konfiguracji przestrzeni. Ponadto w tym pomieszczeniu znajduje się podświetlona kotara, co poza funkcją praktyczną, podnosi walory akustyczne i estetyczne. Kolorystyka sali to połączenie grafitowego sufitu, bieli ścian, szarości wykładzin z ożywiającymi elementami turkusu. Wszystkie salki wyposażone są w system rezerwacji oraz wideokonferencji, a także systemy AV - mówi Krzysztof Jastrzębski, project manager w Tétris.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!