REKLAMA

Niebanalny pokój dla dziewczynki w stylu boho

Redakcja Archiconnect.pl | 03 wrz 2018 14:30 0

Ola Papińska, autorka bloga Home of the Hill stworzyła niebanalną aranżację pokoju swojej córki Mai. W jasnym, pełnym światła wnętrzu na poddaszu dominuje najbardziej dziecięcy z dziecięcych kolorów, czyli róż. Tutaj jednak postawiono na jego pudrowe i zgaszone wersje.

Nie ma wątpliwości, że ten pokój to królestwo małej dziewczynki. Jest przytulny, pełen miękkich tkanin, baśniowych motywów i pasteli. Nie brakuje też kolorowych mebli oraz miejsca do przechowywania. Maja ma swoją wymarzoną garderobę. Oddzielona zwiewnymi zasłonkami, pojemna szafa mieści wszystkie ubrania dziewczynki.

Całości aranżacji dopełnia kilka lekkich mebli, które łatwo będzie wymienić, gdy wraz z wiekiem zmienią się potrzeby i gust lokatorki. Oryginalne drewniane biurko w vintage’owej stylistyce jest dziełem taty. Aby nie przeładować wnętrza pastelami, jedną ze ścian zdobi tapeta z kwiatowym wzorem na ciemnym tle. Umieszczona tylko w jednym miejscu upodabnia się do obrazu – nadaje wnętrzu charakteru i przełamuje łagodną kolorystykę.

Zobacz też: Japoński pokój nastolatki

W pokoju małej Mai położono podłogę laminowaną Quick-Step z linii Impressive. To świetne rozwiązanie do pokoi młodych członków rodziny. Nie dość, że panele są ciepłe w dotyku, dzięki czemu dzieci bez kłopotu mogą spędzać na nich boso całe godziny, to dodatkowo łatwo jest je wyczyścić z zabrudzeń kredek, farb czy nawet flamastrów. Nie ma obaw, że na podłodze pozostaną jakiekolwiek ślady. Dodatkowo wysokiej klasy laminatu nie można odróżnić od klasycznego drewna. Doskonale odwzorowuje rysunek słojów i fakturę naturalnego materiału. Ola Papińska zdecydowała się na biel, bo jak sama mówi daje poczucie świeżości, odbija światło, wprowadza wizualny ład i porządkuje przestrzeń. Gra kolorami odbywa się w dodatkach i meblach.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!