REKLAMA

Niezwykły potencjał fototapet 3D

Myloview.pl | 26 lut 2020 13:20 0

Jednym z najczęściej spotykanych ograniczeń, na jakie natrafiamy podczas urządzania mieszkania, jest kwestia jego powierzchni. Na szczęście i z tym problemem możemy sobie poradzić! Co więcej, da się to zrobić bez konieczności burzenia ścian, czy dokonywania innych, większych remontów.

Zdaniem zaproszonego przez nas specjalisty od aranżacji, jednym z najlepszych rozwiązań powiększających wizualnie przestrzeń, jest zastosowanie dopasowanej do stylistyki konkretnego wnętrza fototapety 3D. Ekspert Myloview.pl podkreśla jednak, iż zdecydowanie to jedyny powód, dla którego warto sięgnąć po tego rodzaju wzory. W rozmowie opowiedział nam sporo o zaletach tych dekoracji, doradzając także, jak dopasować trójwymiarowe fototapety do konkretnych pomieszczeń.

Stylowe fototapety 3D: biało-czarne aranżacje

Jednymi z pierwszych wzorów, o jakich opowiedział nam ekspert, są przestrzenne fototapety monochromatyczne. Pośród ich zalet wymienił dużą uniwersalność - doskonale sprawdzają się one bowiem w niemal wszystkich typach nowoczesnych wnętrz. Poprosiliśmy go więc o rozwinięcie tego tematu.

Wiele z monochromatycznych wzorów celuje w dość zbliżoną estetykę. Często łączy je więc obecność motywów abstrakcyjnych, a także dużą prostota estetyczna. Tego typu fototapety 3d, bazujące na bardzo eleganckim połączeniu czerni oraz bieli, możemy z powodzeniem wykorzystać w wielu pomieszczeniach, dodając im stylowego, gustownego charakteru. Choć dla niektórych kolorystyka ta może sprawiać wrażenie zbyt monotonnej (zwłaszcza w przypadku mniejszego mieszkania), to gwarantuję, że odpowiednio dobrany wzór zawsze bardzo korzystnie wpłynie na odbiór danego wnętrza. Efekt trójwymiarowości skutecznie nadaje intrygującego charakteru tego rodzaju dekoracjom - a w konsekwencji również ich najbliższemu otoczeniu. Na monochromatycznej, przestrzennej fototapecie jesteśmy więc w stanie oprzeć całą aranżację pomieszczenia - na przykład salonu.

Tunele, schody i linie - geometryczne fototapety 3d do przedpokoju

O dekoracjach 3d nie sposób mówić bez wspomnienia o ich wpływie na nasze postrzeganie przestrzeni. Obecność tego typu wzorów jest bowiem w stanie niemal całkowicie je odmienić. Dlatego też wzory trójwymiarowe tak chętnie stosowane są w pomieszczeniach o niewielkim metrażu lub nietypowych kształtach. Zaproszony ekspert chętnie doradził, jak skutecznie stosować iluzoryczne wrażenie głębi w takich sytuacjach.

Dekoracje wykorzystujące efekt trójwymiarowości to jeden z ciekawszych sposobów na nadanie korytarzowi oryginalnego charakteru, a równocześnie sprawienie, aby pomimo niewielkiej powierzchni stał się on przestrzenią bardziej komfortową. Ten sam zabieg można oczywiście zastosować również i w innych wnętrzach. Przykład przedpokoju znakomicie jednak ilustruje omawiane przeze mnie zalety. Osobiście widzę przynajmniej trzy typy wzorów, które dobrze sprawdzą się wąskich lub niewielkich przestrzeniach. W pierwszej kolejności są to fototapety 3d z różnego rodzaju tunelami. Wprowadzone przez nie wrażenie głębi wizualnie powiększy najbliższe otoczenie. Podobną funkcję w przedpokoju pełnić mogą przestrzenne dekoracje z korytarzami, schodami, geometrycznymi ramkami. Alternatywę dla nich stanowią ozdoby z równoległymi liniami, powtarzalnymi lub równomiernie rozłożonymi, schematycznymi wzorami. Tego typu fototapety dla odmiany nie powiększają wizualnie przestrzeni, ale wzbogacają ją pod kątem estetycznym. Dzięki temu przedpokój nabierze atrakcyjnego i przyjemnego wyglądu pomimo niewielkiego metrażu.

Malownicze fototapety 3d do salonu: wodospady i inne motywy inspirowane wodą

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!