REKLAMA

Nowoczesne biuro coworkingowe - eleganckie i inspirujące wnętrza

Redakcja Archiconnect.pl | 19 lip 2019 11:24 0

Otwarte w 2019 roku nowe biuro coworkingowe Solutions Rent doskonale wpisuje się w aktualne trendy projektowania przestrzeni biurowych. Zlokalizowane przy pl. Małachowskiego w Warszawie biuro mieści się w odrestaurowanej kamienicy Raczyńskich, perełce warszawskiej architektury.

Lokalizacja biura posłużyła jako punkt wyjścia do stworzenia koncepcji wnętrza nowoczesnego, a zarazem przesyconego wyjątkowym, historycznym charakterem. Mimo iż jest to w pełni funkcjonalne wnętrze biurowe, stylistyką przypomina przytulną kawiarnię lub mieszkanie. Elegancja i dbałość o detale stanowią o jego wysokiej jakości – powiedziała Emilia Wójcicka, projektantka z pracowni The Design Group, odpowiedzialnej za koncepcję wnętrza.

Uniwersalnie i stylowo

Stworzenie stylowego wnętrza coworkingowego było dla projektantów dużym wyzwaniem. Musieli zapewnić idealne warunki do pracy stale zmieniającym się użytkownikom, którzy mają odmienny styl i specyfikę pracy. Wnętrze musiało być zatem różnorodne, dawać możliwość wyboru odpowiedniego miejsca pracy w zależności od wykonywanych obowiązków, umożliwiać swobodną komunikację, pobudzać kreatywność oraz inspirować. Dlatego też pomieszczenia różnią się od siebie zarówno wyposażeniem, jak i samym designem.

Zobacz też: Rewitalizacja w duchu amerykańskiej kinematografii - zobacz wnętrza Warner Bros w Warszawie

Bazą wzorniczą wnętrza stało się klasyczne i ponadczasowe połączenie bieli, czerni i szarości, które wzbogacono odważnymi kolorami ścian w pomieszczeniach pracy kreatywnej, różnorodnymi tkaninami obiciowymi, obrazami oraz dywanami. W przeszkleniach i drzwiach wykorzystano szprosy, a ściany wykończono sztukaterią. W tym wnętrzu postawiono na stylowy design nawiązujący do klasycznego wzornictwa z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Optymalna akustyka

Bardzo ważne było dla nas odpowiednie wyciszenie biura. Zależało nam, aby najemcy czuli się w tym wnętrzu komfortowo i mogli w spokoju wykonywać swoje zadania, całą uwagę poświęcając pracy, nie rozpraszając się dźwiękami płynącymi z innych sal, biur czy ulicy. Dzisiaj wiemy już, że decyzja montażu zarekomendowanych przez projektantów rozwiązań była słuszna. Nasi najemcy podkreślają, że akustyka w biurze przy pl. Małachowskiego jest dostosowana do ich potrzeb i specyfiki pracy. Wielu z nich uważa ten aspekt za wyróżnik naszej przestrzeni coworkingowej – powiedziała Marta Kamińska z Solutions Rent.

To też Cię zainteresuje: Nowoczesny coworking: zobacz wnętrza warszawskiego The Nest

Komfort akustyczny w salach konferencyjnych zapewnił dźwiękochłonny sufit Rockfon Mono Acoustic. Projektanci wybrali to rozwiązanie z uwagi na jego minimalistyczny wygląd idealnie wpisujący się w eleganckie wnętrze oraz najwyższe parametry akustyczne, których nie są w stanie zapewnić meble czy podłogi. Dzięki niewidocznym łączeniom między płytami sufit tworzy jednolitą płaszczyznę, która podkreśla gustowny charakter wnętrza. Połać sufitu wykonano z wełny skalnej, która jest doskonałym materiałem skracającym czas pogłosu oraz skutecznie ograniczającym przedostawanie się dźwięków pomiędzy pomieszczeniami. W ten sposób w biurze uzyskano cichą i spokojną atmosferę sprzyjającą poufnym rozmowom i koncentracji.

Informacje o projekcie
Projekt: wnętrze biura coworkingowego Solutions Rent na pl. Małachowskiego, Warszawa
Inwestor: Solutions Rent
Powierzchnia biura: ok. 2,4 tys. mkw. 
Data projektu: 2018
Data realizacji: 2019
Autorzy projektu wnętrz: The Design Group

Czytaj także: Nowoczesne biuro i dynamiczny styl w zabytkowym wnętrzu - zobacz biuro Lloyd Properties

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!