Realizacja dla Lloyd Properties zakładała stworzenie przestrzeni w bardzo charakterystycznym miejscu, jakim jest kultowa Hala Koszyki, a więc w ściśle określonych ramach klimatycznych. Biuro mieści się w zabytkowym budynku, kluczowa była więc odpowiednia interpretacja zastanych elementów architektury, takich jak istniejące w obiekcie instalacje czy charakterystyczna, butelkowozielona stolarka, która była opiniowana przez konserwatora. Zanim to jednak nastąpiło, należało stawić czoła wyzwaniu planowania przestrzeni.
Zobacz też: Biznesowy wizerunek i przyjacielska atmosfera - zobacz nowe biuro Ceetrus
Ze względu na styl pracy, jedynie 20% zespołu otrzymało pomieszczenia ze stałymi stanowiskami, czyli standardowymi biurkami. Jest to głównie dział administracji i księgowości, który spędza w biurze 100% czasu pracy. Klientowi zależało również na dużej ilości salek konferencyjnych. Pomieszczenia miały dawać możliwość spotkań w różnorodnych grupach - spełniać swoje funkcje w czasie krótkich, dwuosobowych spotkań, jak i dla większych grup, takich jak np. klienci rodzinni podpisujący umowę – mówi Agnieszka Walkiewicz-Sarwas – architekt Forbis Group, odpowiedzialna za projekt.
Modne wnętrza dla każdego
Kolejnym istotnym aspektem funkcjonowania firmy są szkolenia, konferencje i regularne spotkania wszystkich pracowników. Należało więc wygospodarować duże pomieszczenie, w którym mogłaby się odbywać cotygodniowa odprawa z udziałem całego zespołu. W tym celu zaaranżowano przestrzeń poddasza na dużą salę spotkań. W piwnicy znaleziono miejsce na pokój chillout, w którym pracownicy mają szansę odpocząć od obowiązków podczas gry w piłkarzyki.
To też Cię zainteresuje: Biuro z klimatem w duchu warszawskiej Pragi
Mając na uwadze dynamiczny rozwój firmy i zatrudnianie wielu młodych ludzi, postawiliśmy na modne wnętrze dla każdego. Zależało nam, aby każdy czuł się tu dobrze i wybierał pracę w biurze zamiast zdalnej. Udało się nam stworzyć bardzo mobilną przestrzeń, między innymi dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju siedzisk, o różnych wysokościach. Od wygodnych foteli, po krzesła biurowe, hokery i hamaki. Każdy z pracowników ma także przygotowaną szafkę coworkingową, tak aby zawsze mógł zostawić swoje rzeczy, bez konieczności zabierania ich do domu – mówi Agnieszka Walkiewicz-Sarwas z Forbis Group.
Związek z miejscem
Każda z zaprojektowanych sal utrzymana jest w nieco innym klimacie, ale swoim stylem nawiązuje do Warszawy. W biurze możemy znaleźć salę ceglaną z obrysem miasta wykonanym z kabla, czy też salę drewnianą zaaranżowaną tapetą z aksonometrią miasta. W przestrzeni chillout inspiracją była wakacyjna podróż - tu ściany zdobi graffiti. W biurze Lloyd Properties znajdziemy także salę „windsurfingową”, gdzie pracować można z leżaka plażowego, a laptop postawić na stole wykonanym na kształt deski do surfowania. Sala szkoleniowa to natomiast podróż do Londynu. Charakterystyczna tapeta i czerwona budka telefoniczna dodają przestrzeni wyjątkowego klimatu londyńskich ulic.
- 1
- 2
- Następna »
4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!