REKLAMA

Nowoczesne systemy dekoracji okien - poznaj wygodne rozwiązania

Redakcja Archiconnect.pl | 03 wrz 2019 11:49 0

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej spotykamy duże przeszklenia okienne, niekiedy zajmujące nawet całą ścianę. Gwarantują one odpowiednie doświetlenie pomieszczenia i możliwość cieszenia się niezmąconym widokiem zieleni za oknem. Mogą jednak nastręczać trudności, jeśli chodzi o dobór dekoracji, które przysłonią całą taflę szkła, będąc jednocześnie wygodnymi w obsłudze. Poznajcie systemy, które sprostają wyzwaniom nowoczesnych okien.

W przypadku dużych, panoramicznych okien świetnie sprawdzą się systemy elektrycznych rolet lub karniszy. Warunkiem jest zastosowanie odpowiedniego napędu oraz oprzyrządowania, które zapewni możliwość swobodnego kontrolowania położenia rolet zarówno za pomocą pilotów, jak i urządzeń mobilnych. Systemy przewodowe lub radiowe, oferowane m.in. przez firmę Marcin Dekor, mają tę dodatkową zaletę, że mogą być w pełni kompatybilne z automatyką inteligentnych domów. Warto zaznaczyć, że systemy elektryczne do rolet rzymskich są stosowane również do okien o wymiarach nawet do 6 m wysokości i 4 m szerokości.

Zobacz też: Camppinus Park - nowoczesne osiedle w otoczeniu natury

Jest też dobra wiadomość dla miłośników tradycyjnych dekoracji: elektrycznie napędzane mogą być również karnisze. Oznacza to, że możemy zdecydować się na klasyczne firany i zasłony, nie martwiąc się o ich ręczne, mozolne zasłanianie. Zrobi to za nas automatyczny system szynowy, który udźwignie zasłonę o ciężarze nawet do 70 kg. Wysokość tej szyny to tylko 2 cm, co okazuje się ważnym parametrem, kiedy okna sięgają aż do sufitu i nie pozostaje zbyt wiele miejsca na montaż karnisza. Istnieje też możliwość kombinacji zasłon z roletami z delikatnego materiału lub – przeciwnie – zwiewnych firan z kryjącymi tkaninami rolet. A wszystko to z opcją elektrycznego sterowania oraz z możliwością zainstalowania odpowiednich aplikacji na urządzeniach mobilnych, dzięki którym możemy dokładnie opisać dekoracje, którymi chcemy sterować. Warto dodać, że technologie te świetnie sprawdzą też się przy oknach o standardowych wymiarach, ale w dużej liczbie. Dodatkowym ich atutem będą wielokanałowe piloty, umożliwiające sterowanie kilkoma dekoracjami okiennymi w pomieszczeniu.

To też Cię zainteresuje: Dialog tradycji z nowoczesnością - zobacz luksusowy apartament na Muranowie

Kolejny problematyczny rodzaj przeszkleń, z jakimi możemy się spotkać to okna położone wysoko, w tym te najbardziej wymagające – okna dachowe. W takim przypadku rolety z napędem elektrycznym będą niemal nieodzowne, bo dadzą użytkownikowi kontrolę nad ich położeniem, redukując do minimum pracę rąk. Okna dachowe usytuowane są zawsze pod pewnym kątem, dlatego wskazane jest wyposażenie ich w prowadnice boczne, które zapewnią przyleganie rolety do ramy okiennej, a więc nie tylko funkcjonalność, ale i estetykę dekoracji. Opcja automatycznego sterowania jest również dostępna w momencie, gdy nie uwzględniliśmy w projekcie wyprowadzenia napięcia do rolet. Marka Marcin Dekor oferuje system rolet z silnikiem akumulatorowym, ładowanym co 365 cykli, czyli średnio co pół roku.

Czytaj także: Nowoczesny, komfortowy dom wpisany w okolicę Puszczy Kampinoskiej

 

 

Mieszkańcy poddaszy powinni też zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej wykonane są rolety. Tkaniny typu Pearl i Silver oferowane przez Marcin Dekor mają bardzo dobre właściwości obniżania temperatury poprzez redukcję nasłonecznienia. Z kolei w zbyt jasnych pomieszczeniach, niekoniecznie umiejscowionych bezpośrednio pod dachem, możemy rozważyć montaż tkanin typu Blackout, które mają tę przewagę, że zestawione z prowadnicami bocznymi mogą maksymalnie zaciemnić wnętrze. Będą więc idealnym wyborem do domowej sali kinowej czy sypialni.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!