REKLAMA

Nowoczesne wnętrza w urokliwej Pradze: zobacz projekt pracowni Iliard

Redakcja Archiconnect.pl | 01 kwi 2019 12:03 0

Praski hotel Raddison Blu mieści się w historycznym budynku, który wcześniej składał się z trzech niezależnych kamienic. To właśnie zewnętrzny wygląd budynku i jego historyczne elementy zainspirowały projektantów pracowni Iliard Architecture & Interior Design do zaplanowania wystroju wnętrz w stylu, który nie tylko oddawałby charakter tego miejsca, ale też wpisywał się w atmosferę Pragi i Starego Miasta.

Hotel składa się z frontowej kamienicy wraz z oficynami oraz części dobudowanej w późniejszym okresie. Zabudowania te łączy część lobby, które zlokalizowane jest w dawnym atrium. Z zewnątrz największą uwagę przyciągają piękne zdobienia fasad, jednak niewątpliwym atutem są również elementy dekoracyjne wokół okien. Wnętrza stylistycznie podzielono na dwie części: frontową wraz z oficynami tworzącymi skrzydła – tam znajdą się pokoje utrzymane w klasycznym klimacie budynku. Element, który zamyka bryłę w tylnej części, zawiera w sobie pokoje typu standard.

Wnętrza jako całość mają współczesny charakter, jednak wyraźnie nawiązują do klasyki. Zajęliśmy się kompleksowo wszystkimi pomieszczeniami, dokonując mniejszego lub większego liftingu. Wszystkie 160 pokoi zyskało nowy design, a odświeżenie zmieniło charakter wnętrz - mówi Kamil Kowalik z Iliard Architecture & Project Management, który odpowiada za projekt. Parter oraz kondygnacje od strony fasady są wyższe i utrzymane w dawnym stylu, który chcieliśmy podkreślić wprowadzając zdobienia na ścianach. Wyzwaniem były pokoje zlokalizowane na ostatnich piętrach kamienicy - dwupoziomowe apartamenty, wymagające więcej uwagi i indywidualnego podejścia - dodaje.

Zobacz też: Hotel w sercu Gór Izerskich: piękne wnętrza spójne z krajobrazem

 

Nowoczesna klasyka w malowniczej Pradze

Zdjęcia, które zdobić będą pokoje i korytarze hotelu będą przedstawiać najbardziej urokliwe i malownicze miejsca w Pradze. Wykonał je Erik Witsoe,  amerykański fotograf współpracujący z architektami. Ekskluzywny charakter wnętrz podkreślą użyte materiały szlachetne, między innymi klasyczne kamienie - marmury i granity, umieszczone na blatach w pokojach. Kolorystyka aranżacji jest stonowana, ale wpleciono dominantę artystyczną – szlachetny odcień granatu "blue marine", koniakową skórę na fotelach, czy też wykończenia z ciemnego drewna.

Największą metamorfozę przejdą pomieszczenia ogólnodostępne. Bar, który dotychczas był schowany, teraz znajdzie się na froncie budynku. Zostanie połączony ze strefą lounge i będzie dostępny również dla gości z zewnątrz. Projektanci bardzo duży nacisk położyli na estetykę recepcji, aby stworzyć wrażenie elegancji, nowoczesnego klimatu i dystyngowanego minimalizmu. Zmieni się również wygląd strefy restauracyjnej, sal konferencyjnych, a na poziomie -1 odświeżony zostanie design strefy fitness. W pomieszczeniach wspólnych do wystroju wnętrz wykorzystane zostaną także marmury, skóry, miedziane wykończenia. Uwagę będzie przyciągać designerskie oświetlenie, stanowiące autorski projekt pracowni Iliard oraz charakterystyczne i odważne grafiki.

To też Cię zainteresuje: Storytelling w architekturze - tak projektuje się hotelowe wnętrza

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!